Home Newsy Kolejne szacunki na temat produkcji iPhone’a 6
Kolejne szacunki na temat produkcji iPhone’a 6
0

Kolejne szacunki na temat produkcji iPhone’a 6

0

Ikona

Już niecałe dwa miesiące dzielą nas od premiery szóstej generacji smartfona od Apple, nie dziwi zatem gorąca atmosfera jaka powstała wokół tego urządzenia w sieci. Nie ma dnia, w którym nie pojawiały by się nowe doniesienia i spekulacje związane z nadchodzącym iPhone’m, czy jak mówi się coraz częściej dwiema jego odsłonami.

Obok plotek ściśle związanych z możliwym wyglądem smartfona publikowane są także informacje dotykające tematyki jego produkcji. Masowe wytwarzanie ruszyło, pojawiły się problemy z produkcją, to tylko nieliczne nagłówki pochodzące z serwisów technologicznych. Tym razem jednak na wokandę trafił temat zamówienia jakie Apple miało złożyć u podwykonawców.

Zdaniem gazety The Wall Street Journal kalifornijska firma zażyczyła sobie od 70 do 80 milionów sztuk iPhone’a 6 na okres świąteczny tego roku. Tak duża liczba ma sprostać zapotrzebowaniu rynku oraz przeciwdziałać problemom jakie w zeszłych latach związane były z szybko wyczerpującymi się zapasami magazynowymi. Łącznie do końca roku ma zostać wyprodukowanych 120 milionów urządzeń.

Jak donosi przy okazji tego raportu The Wall Street Journal do sprzedaży przed świętami Bożego Narodzenia wbrew wcześniejszym plotkom trafi także większy z modeli iPhone’a. Dla przypomnienia debiut odsłony o 5,5 calowym ekranie miał zostać przesunięty na przyszły rok. Informacji takiej udzielił parę tygodni temu analityk Ming-Chi Kuo twierdząc, iż większy iPhone napotkał problemy na etapie produkcji związane z wyświetlaczem i ochraniającym go szkłem szafirowym, a także metalową obudową. Wcześniej sugerowano,iż powodem opóźnienia jest bateria tego urządzenia.

O tym, czy Apple faktycznie uraczy nas dwiema wersjami swojego smartfona jednocześnie przekonamy się już za parę miesięcy.

Źródło: The Wall Street Journal

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)