Home Newsy Kolejne elementy iPhone’a 6 na zdjęciach
Kolejne elementy iPhone’a 6 na zdjęciach
0

Kolejne elementy iPhone’a 6 na zdjęciach

0

Ikona

Francuski serwis technologiczny Nowhereelse to ostatnimi czasy  zdecydowany przodownik wśród branżowych portali bacznie przyglądających się przeciekom związanym z kolejną wersją iPhone’a. Uwadze francuskich redaktorów bowiem nie ujdzie żadne zdjęcie przedstawiające rzekome elementy konstrukcji wyczekiwanego urządzenia od Apple, a w sieci co rusz pojawiają się nowe doniesienia jego autorstwa.

Tylko na przełomie ostatnich dwóch tygodni za pośrednictwem serwisu do sieci trafiło kilka takich właśnie fotografii rodem z chińskich fabryk. Znalazły się na nich taśmy FLEX złącza słuchawkowego oraz płyta główna mająca znaleźć się we wnętrzu obudowy iPhone’a 6. Choć do autentyczności tychże przecieków trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności, to jednak niniejsze publikacje w jakimś stopniu rzucają światło na nowości mogące znaleźć się w konstrukcji przyszłego smartfona od Apple.

1

Parę dni temu na główną stronę serwisu Nowhereelse trafiło kilka zdjęć prezentujących taśmy FLEX przycisku Home oraz czujnika odpowiedzialnego za regulację naświetlenia ekranu. Co ciekawe tym razem na zdjęciach uwieczniono powyższe elementy należące zarówno do iPhone’a o przekątnej ekranu 4,7 jak 5,5 cala, a nie jak przy okazji wcześniejszych wpisów tylko do pierwszego z nich. Obie taśmy dla porównania zostały zestawione z obecnymi rozwiązaniami cechującymi iPhone’a 5S.

Różnice widoczne są przede wszystkim w rozprowadzeniu taśmy. Choć to zabieg naturalny, podyktowany inną wielkością obudowy jaka charakteryzować ma nadchodzące modele smartfona, a więc i innym rozmieszczeniem ich podzespołów. Każde z łączeń przycisku Home zakończone jest wtyczką dla czytnika linii papilarnych, co raczej trzeba uznać za naturalną kolej rzeczy.

2

Taśma FLEX jednak odpowiedzialna za łączenie z płytą główną sensora natężenia światła oraz mikrofonu w obu przypadkach nie posiada wyprowadzenia dla kamery FaceTime, tak jak ma to miejsce w obecnym modelu iPhone’a. Fakt ten stanowi największą różnicę pomiędzy elementami zaprezentowanymi na zdjęciach, a aktualnym rozwiązaniem.

Warto przypomnieć, iż mniejszy model iPhone’a ma pojawić się już we wrześniu, zaś na 5,5 calowy phablet trzeba będzie poczekać przynajmniej do grudnia tego roku. Wówczas rzekomo mają pojawić się ograniczone ilości tego urządzenia na rynku.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)