Home Newsy Kolejne doniesienia na temat systemu płatności od Apple
Kolejne doniesienia na temat systemu płatności od Apple
0

Kolejne doniesienia na temat systemu płatności od Apple

0

Ikona

Z początkiem tego roku do sieci trafiła dość zaskakująca informacja dotycząca usług mających znaleźć się w ofercie Apple w niedalekiej przyszłości. Kalifornijska firma ma bowiem rzekomo od jakiegoś czasu ostrzyć sobie zęby na rynek płatności bezgotówkowych i pracować nad własnym systemem.

Tim Cook w jednym z wywiadów dodatkowo podsycił temat wypowiadając się w zakresie mobilnych płatności z wielkim zaangażowaniem, sugerując przy okazji, iż Apple jest poważnie zainteresowane własnym rozwiązaniem w tej branży. Kilka miesięcy temu miały nawet rozpocząć się w najlepsze rozmowy z firmą PayPal, której doświadczenie i pomoc byłyby dla giganta z Cupertino nieocenione.

Według The Information do dyskusji nad kooperacją dołączyła również organizacja Visa. Padły także informacje, iż najnowszy model iPhone’a posiadałby wbudowany specjalny układ pozwalający na deponowanie danych użytkownika niezbędnych do przeprowadzenia transakcji finansowych. Baza tychże informacji miałaby być nieosiągalna dla operatorów sieci komórkowych, a sam wirtualny portfel znaleźć się na pokładzie iPhone’a 6 tej jesieni.

Platforma płatności, nad którą trwają prace miałaby opierać się na iTunes Store, gdzie w chwili obecnej zarejestrowanych jest blisko 800 milionów kont z dopisaną kartą kredytową.

Źródło: The Information

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)