Home Newsy Kolejna garść informacji na temat iWatch’a
Kolejna garść informacji na temat iWatch’a
0

Kolejna garść informacji na temat iWatch’a

0

 

IkonaChyba nie skłamię jeśli napiszę, iż najbardziej wyczekiwanym w tym roku urządzeniem spod znaku nagryzionego jabłka jest naręczny zegarek od Apple. Smartwatch jeśli faktycznie pojawi się w ofercie producenta wniesie powiew świeżości do portfolio urządzeń, które od trzech lat pozostaje praktycznie niezmienne.

Nie dziwi zatem fakt, iż sieć pęka w szwach od plotek i spekulacji związanych z produktem nazwanym roboczo iWatch. Według najnowszych doniesień, których autorem jest agencja Reuters masowa produkcja gadżetu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a pieczę nad projektem objęła firma Quanta. W tym samym raporcie czytamy, iż przez najbliższe dwanaście miesięcy fabrykę ma opuścić 50 milionów sztuk iWatch’a, a jego cena ma oscylować w granicach 350 dolarów amerykańskich.

1

Przy okazji tychże informacji pada także kilka zdań stanowiących opis wyglądu oraz funkcjonalności jabłkowego smartwatch’a. Zdaniem Reuters produkt będzie wyposażony w prostokątny ekran dotykowy o rozmiarze 2,5 cala (sugerowana rozdzielczość to 480 x 640 pikseli), co w odniesieniu do uprzednio publikowanych plotek, które sugerowały wielkość 1,3 oraz 1,6 cala jest nie lada zaskoczeniem. Według niektórych źródeł Apple ma zamiar wypuścić na rynek kilka wariantów produktu, różniących się między sobą wielkością wyświetlacza. Na pokładzie urządzenia ma znaleźć się opcja umożliwiająca odbieranie rozmów telefonicznych i łączność z internetem.

Całość będzie można ładować bezprzewodowo, a implementacja różnej maści czujników pozwoli na monitorowanie wielu aspektów mających wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkownika. iWatch będzie w stanie zbierać informacje o jakości snu, czy też nadzorować pracę serca przypominając troszkę elektronicznego trenera. Pełnia funkcjonalności ma być jednak dostępna tylko w duecie z urządzeniem pracującym pod kontrolą systemu iOS.

iWatch ma trafić na sklepowe półki w październiku tego roku.

Źródło: MacRumors

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)