Home Newsy Kolejna beta systemów OS X Yosemite i iOS 8
Kolejna beta systemów OS X Yosemite i iOS 8

Kolejna beta systemów OS X Yosemite i iOS 8

0

Ikona

Użytkownicy posiadający konta deweloperskie założone w ekosystemie Apple od wczoraj mogą cieszyć się najnowszymi, testowymi wersjami jabłkowego oprogramowania. Trzeciej już aktualizacji doczekała się zarówno stacjonarna jak i mobilna platforma.

OS X Yosemite zyskał tym razem sporo zmian wizualnych, z których bodajże najważniejszą jest zaimplementowany tryb nocny z charakterystycznymi, ciemnymi elementami interfejsu (ciemną szatę graficzną posiada teraz Menubar). Nowych ikon doczekała się także aplikacja QuickTime oraz Mail, nieco inaczej prezentują się teraz również plakietki informujące użytkownika o nieprzeczytanych wiadomościach. Są one nieco większe w porównaniu do poprzedniej wersji systemu. Swoją drogą ciekawe kiedy Apple zgodnie z zapowiedziami udostępni wersję testową OS X Yosemite dla wszystkich zainteresowanych użytkowników w ramach usługi Beta Seed.

iOS 8 w trzeciej odsłonie testowej posiada bardzo długą listę usprawnień, do najistotniejszych jednak należy dodanie opcji umożliwiającej włączenie, bądź wyłączenie funkcji Handoff. Na pokładzie oprogramowania znalazł się także wzbogacony zestaw wbudowanych tapet oraz drobne zmiany wizualne związane z programem Pogoda i jego widokiem w Centrum Powiadomień.

Źródło: 9To5Mac, MacRumors 

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)