Home Artykuły Klikanie to pomaganie. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej
Klikanie to pomaganie. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej
0

Klikanie to pomaganie. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

0

Możesz zrobić tak wiele jednym kliknięciem – i choć mało z nas wie o istnieniu takich stron, tysiące ludzi codziennie odwiedza te, gdzie klikanie oznacza pomaganie. Dzisiaj, 19 sierpnia wypada Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. To idealny dzień, by rozpocząć bezinteresowną przygodę.

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Ten dzień ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ już w 2008 roku. Pięć lat wcześniej odbył się zamach bombowy na ich placówkę, który był zresztą udany – podczas niego zginął przedstawiciel Sérgio Vieira de Mello i ponad 20 innych pracowników. Dzień ten jest wyrazem szacunku dla ONZ na całym świecie, a także uświadamia ludziom z różnych stron o tym, że pomoc jest ważnym aspektem i cechą dobrego człowieka. Organizowane są wszelakie targi, konferencje i wykłady, aby edukować w jej zakresie. Jaki jest to jednak typ pomocy?

Pomoc humanitarna

Pomoc humanitarna to taka pomoc, która prowadzona jest przez podmioty nie będące władzą danego kraju. Może być to inne państwo, obywatele, organizacja, wolontariat, wojsko i tak dalej. Przykładem może być wysyłka leków, ubrań, żywności. Rocznie potrzebuje jej ponad ćwierć miliarda osób, a liczba ta dalej rośnie. Możemy ofiarować datki, jednak nie każdy z nas jest w dobrej sytuacji finansowej. Jak więc pomóc?

Klikanie to pomaganie

Rzućcie okiem na strony, które dla Was przygotowałem. Klikanie oznacza pomaganie. To się po prostu opłaca! Bezinteresownie – jeszcze bardziej.

Pajacyk

Trudno nie być zaznajomionym w jego temacie – mam wrażenie, że chociaż raz w życiu każdy z nas odwiedził tę witrynę i kliknął magiczny przycisk. Dzięki niemu osoby o niewystarczających funduszach otrzymują pełnowartościowe posiłki – w szkołach i wielu innych placówkach. Program ten działa od roku 1998, a nad wszystkim czuwa Polska Agencja Humanitarna. Nie jest to zbędna strona w internecie, bo dziennie klika wiele tysięcy ludzi. To się ceni! Brawo.

Klik!


Okruszek

część strony głównej

Jak nie można dużo, to mało – takim mottem kierował się św. Brat Albert. To właśnie pod jego patronem funkcjonuje Towarzystwo Pomocy i jego wspaniałe dzieło, którym jest właśnie Okruszek. I choć jest on mniej znany niż Pajacyk, to nadal chętnie odwiedzany przez osoby chcące pomoc. Wiele z nich przeznacza darowiznę – od 10 do 50 złotych, jednorazowo lub miesięcznie. Pamiętajcie jednak, że choćby najmniejsza pomoc znaczy bardzo wiele.

Klik!


Pusta Miska

Pusta Miska to strona dedykowana zwierzakom i ich cierpieniu – głodówce. Witryna wychodzi z inicjatywą ku zwiększeniu standardu bytu zwierząt w całej Polsce. W roku 2014 statystyki ukazywały, że zebrano około 80 ton karmy, uratowano 15 szczeniąt przed chorobą i znaleziono dom dla prawie tysiąca pupili. Ciekawość zżera, ile dobrego zrobiono przez następne pięć lat! Jeżeli macie chwilę, to odwiedźcie stronę pod nazwą Pusta Miska. Karma wraca!

Klik!


Balonik

Uśmiech podczas choroby to ważna rzecz. Jedno kliknięcie przyczynia się do otrzymania przez podopiecznego wymarzonego prezentu. Jest to ciekawa i inna inicjatywa niż poprzednie, jednak nadal niezwykle kochana i potrzebna. Na stronie ukazują się zdjęcia i historie dzieci, których marzenia się spełniły – dostępne są także relacje z ich odwiedzin. Wpadajcie!

Klik!


Skarbiec Dobrego Wychowania

To ostatnia przygotowana przeze mnie strona. Skarbiec Dobrego Wychowania oferuje stypendia młodzieży za dobre wyniki w nauce. Jest to bardzo dobra inicjatywa ku realizacji marzeń i pasji młodego pokolenia kraju.

Klik!


To już wszystkie przygotowane przeze mnie witryny. Mam nadzieję, że podczas czytania nie zabrakło klikania, więc również pomagania. Odwiedzajcie je codziennie! Do zobaczenia wkrótce!

Klikanie to pomaganie. Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/