Klawiatura i mysz steruje iPhone i iPod’em

0

20081101555

Aby móc sterować iPhonem przez komputer ponownie będzie potrzebny program TightVNC. Prócz tego na naszym iPhonie lub iPodzie musi być wykonany Jailbreake, oraz zainstalowana aplikacja Cydia.

Z Cydii potrzebujemy program Veency. Po zainstalowaniu go przez Cydię na pulpitach iPhona nie znajdziemy żadnej ikonki, ale program na pewno jest zainstalowany i działa.

Obraz_053

Następnie łączymy iPhone z siecią WiFi. Opcję sieci WiFI znajdziesz w Ustawienia ?Wi-Fi. Po połączeniu się z nasza siecią, obok jej nazwy znajdziesz niebieski przycisk-kółeczko. Wciśnij. Twoim oczom ukarzą się ważne dla nas informacje.

Obraz_070

Uruchamiamy menu START. Odszukujemy zakładkę TightVNC i z listy wybieramy TightVNC Viewer. Uruchomi się program. W okienku VNC Serwer wpisujemy Adres IP, który wyświetlił się w iPhonie. W moim wypadku jest to 192.168.0.101. W Connection Profile wybieramy High-speed Network. Pozowli nam to na wyświetlenia obrazu z iPhona w najlepszej jakości. Aby połączyć się z telefonem wciskamy Connect. Na ekranie iPhona zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie połączenia. Oczywiście akceptujemy.

Obraz_071

Po chwili na ekranie komputera pojawi nam się pulpit iPhona. Naszym ?palcem? jest kursor i lewy przycisk myszy. Przyciskiem HOME – prawy przycisk myszy. Przycisku poziomu głośności oraz POWER nie udało mi się namierzyć.

20081101556

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *