0

Już jutro odbędzie się keynote Apple!

0

yerba1

Już jutro o godzinie 19.00 naszego czasu nastąpi otwarcie konferencji Apple, o którym mówi się już od jakiegoś czasu na łamach wielu serwisów IT na całym świecie. Hasłem przewodnim pierwszego przedstawienia Apple w tym roku jest ”Come see our latest creation”) czyli “Przyjdź by zobaczyć nasz najnowszy produkt”. Czym będzie owy produkt?

Oficjalnych informacji oczywiście nie ma. Taka postać rzeczy nie powinna jednak nikogo dziwić, o ile ktoś choć trochę zna marketingowe zachowania tego producenta. Spekulanci jednak nie śpią. Mówi się, że produktem przewodnim będzie Tablet. Ba! Przez chwilę nawet znana była oficjalna nazwa tego urządzenia – iSlate, która po pewnym czasie wyszła z obiegu na rzecz nazwy iPad.

Ostatni raz o nazwie iPad słyszeliśmy pod koniec Września 2009 kiedy to dość wiarygodne źródło wieściło premierę produktu o tej nazwie na 19 stycznia tego roku (pomyłka o równy tydzień). Teraz ta nazwa wraca za sprawą serwisu www.macrumors.com, który odkrył, że firma należąca do Apple, Slate Computing zarejestrowała znak iPad prawie na całym świecie. Ostatnie zmiany w zapisach rejestracyjnych pochodzą sprzed kilku dni.
Osobiście bardziej mi się podoba nazwa iPad niż iSlate czy iProd. Jak będzie i czy będzie dowiemy się już za nieco ponad tydzień – donosi iPod.Info.pl

124447-ipad

Inne źródła donoszą, że tablet tak, ale nie będzie to danie główne najbliższego keynote. A przynajmniej nie dla właścicieli telefonów iPhone, którzy wyczekują kolejnej aktualizacji oprogramowania do swoich telefonów. Oprogramowanie 3.1.2 wielu osobom napsuło nerwów, ponieważ po jego wgraniu niektóe iPod’y i iPhone’y straciły możliwość łączenia z siecią WLAN. Producent zapowiedział, że kolejna aktualizacja naprawi ten błąd. No i pojawiły się plotki, jakby 27 stycznia miał być przedstawiony soft o numerze 4.0.

iphone-4-os

Zrzut ekranu (podobno autentyczny) pokazał zagraniczny serwis The Boy Genius Report. System nosi kodowe oznaczenie 2B13. Oprócz zrzutu ekranu redaktorzy serwisu publikują również kilka ciekawych informacji na temat możliwości nowego systemu.

– nowe multi-dotykowe gesty kompatybilne z tabletem (Tablet będzie działał na iPhone OS?)
– coś na wzór wielozadaniowości
– zmiany w interfejsie użytkownika, wykorzystanie ekranu startowego do prezentacji informacji
– nowe możliwości synchronizacji kalendarzy i kontaktów (przez BT lub Wi-Fi)
– nowy system nie będzie dostępny dla posiadaczy iPodów touch i iPhonów pierwszej generacji !!!

Jeszcze kilka godzin i będzie można zweryfikować owe doniesienia.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *