Home Newsy Jeśli Internet 5G w Polsce, to w jakiej sieci?

Jeśli Internet 5G w Polsce, to w jakiej sieci?

Jeśli Internet 5G w Polsce, to w jakiej sieci?
0

Internet 5G rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie a jego jakość szybko doceniają kolejni użytkownicy. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszyscy operatorzy w jednakowym tempie budują swoją ofertę w zakresie Internetu 5G, co sprawia, że jego działanie może znacznie się różnić. Jaką sieć warto zatem wybrać do korzystania z Internetu 5G? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule. Internet 5G – na czym to polega?

Internet 5G to najnowszy standard Internetu mobilnego, który zapewnia zdecydowanie wyższą prędkość oraz znacznie mniejsze opóźnienia niż najpopularniejsza obecnie technologia, czyli LTE/4G. Zasięg 5G w Polsce dostępny jest w tej chwili we wszystkich największych miastach, a plan wdrożenia nowej generacji zakłada, że do 2025 roku z Internetu 5G będzie można korzystać w całym kraju. W efekcie znacznie więcej osób będzie mogło korzystać z szybkiego Internetu, ponieważ sieć 5G pozwala umożliwia podłączenie nawet miliona urządzeń na każdy kilometr kwadratowy. W przypadku 4G milion urządzeń przypada na aż 500 km kwadratowych.

Gorgeous beautiful young brunette woman speaking on the smart phone at the city street

Zalety Internetu 5G

Internet 5G to nowoczesna technologia, której wprowadzenie przyniesie wiele korzyści. Dla użytkowników indywidualnych najważniejsza jest z pewnością szybkość łącza, która w przypadku 5G może wynosić nawet 10 Gb/s. Oczywiście wymaga to zbudowania odpowiedniej infrastruktury co z pewnością wymaga czasu, jednak już teraz w sieci Otvarta można korzystać z łącza o prędkości 600 Mb/s. Jest to dwukrotnie wyższa wartość niż maksymalna szybkość łącza 4G, która wynosi 300 Mb/s. Różnica jest zauważalna, co przekłada się na jeszcze wygodniejsze korzystanie z telewizji internetowej, czy prowadzenie spotkań online. Zaletą sieci 5G jak już wspomniano są również zdecydowanie mniejsze opóźnienia, co jest szczególnie istotne jeśli chodzi o Internet mobilny dla graczy. W przypadku 5G opóźnienie wynosi bowiem 1 milisekundę, a LTE 4G funkcjonuje z opóźnieniem na poziomie około 50 milisekund.

W tym miejscu warto podkreślić, że zalety wynikające z rozwoju sieci 5G nie sprowadzają się wyłącznie do korzyści odczuwanych bezpośrednio przez użytkownika indywidualnego. Należy bowiem mieć świadomość, że jest to technologia, która przez wielu ekspertów uznawana jest za rewolucyjną, co wynika z faktu, że umożliwia wdrożenie wielu innowacyjnych zmian. Przykładem może być rozwój Internetu rzeczy, nowatorskich rozwiązań w dziedzinie medycyny, czy inteligentnych domów.

Internet 5G w Polsce – jaką sieć wybrać?

Internet 5G w Polsce jest oferowany przez różnych operatorów, co sprawia, że przy wyborze konkretnej sieci należy porównać dostępne na rynku oferty. Czym kierować się w trakcie przeprowadzania tego typu analizy? Przede wszystkim oferowaną szybkością łącza, ponieważ poszczególni operatorzy mogą udostępniać różną przepustowość. Bardzo ważne są również aspekty techniczne, takie jak np. stały adres IP. Należy również podjąć decyzję, czy oferta ma obejmować Internet na kartę, czy może internetowy abonament bez telefonu, który nie wymaga doładowań, a co za tym idzie jest znacznie wygodniejszy Najlepszy abonament powinien być również dopasowany do potrzeb (np. pod względem ilości GB w pakiecie) oraz elastyczny, ponieważ dzięki bezterminowej umowie w każdej chwili można z niego zrezygnować.

Internet 5G w Polsce – oferta Otvarta

Warto mieć świadomość, że chcąc korzystać z Internetu 5G w Polsce nie jesteśmy skazani na oferty czterech największych operatorów telekomunikacyjnych. Alternatywą dla nich może być bowiem Otvarta, czyli polski operator, który istnieje na rynku od 2004 roku oraz był jednym z pierwszych, który udostępniał w Polsce sieć 5G. Przez wiele lat w swojej ofercie posiadał on jedynie abonament dla firm, jednak obecnie oferuje swoje usługi również klientom indywidualnym, o czym można przekonać się pod linkiem: https://otvarta.pl/. Co więcej, oferta Internetu 5G w Otvarta jest jedną z najszerszych na rynku, co pozwala dopasować pakiet internetowy do indywidualnych potrzeb. Przykładowy abonament, który obejmuje aż 300GB kosztuje bowiem jedynie 44,99 złotych miesięcznie, a klienci, którzy potrzebują większego limitu mogą skorzystać z oferty na 400 lub nawet 500GB. W każdy z wariantów szybkość Internetu 5G, który oferuje Otvarta, wynosi 600 Mb/s, co zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dlaczego warto wybrać Internet 5G w Otvarta?

Co przemawia za wyborem Internetu 5G w Otvarta? Dla klientów z reguły najważniejsza jest szybkość łącza, która, jak już wspomniano, wynosi aż 600 Mb/s.

Takie łącze jest udostępniane przez polskiego operatora w ofercie abonamentowej, która, jak wspomniano w poprzednim akapicie, jest wygodniejsza niż Internet na kartę. Co więcej, klient ma możliwość korzystania z internetu nie tylko w telefonie, ale również na innych urządzeniach, na przykład na komputerze stacjonarnym, telewizorze czy tablecie. Podobnie jak w przypadku innych operatorów standardem jest korzystanie z dynamicznego adresu IP, jednak klient ma również do wyboru stały IP.

Podobnie jak w przypadku innych operatorów standardem jest korzystanie z dynamicznego adresu IP, jednak klient ma również do wyboru stały IP. Zaletą tego rozwiązania jest łatwiejszy dostęp do niektórych serwerów (np. w przypadku pracy zdalnej), czy możliwość zdalnego monitorowania urządzeń domowych (technologia Smart Home).

Photo of satisfied woman in black clothing looking on camera while using cell phone with joy over red background

Dlaczego jeszcze warto wybrać Internet 5G w Otvarta? Przede wszystkim ze względu fakt, iż operator oferuje swoim klientom abonament bezterminowy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ umowa nie ma daty ważności, a co za tym idzie nie trzeba pamiętać o jej przedłużaniu na kolejny okres. Co więcej, w każdej chwili można ją także wypowiedzieć, dzięki czemu klient może czuć się swobodnie. W tym miejscu warto również podkreślić, że Internet mobilny w abonamencie Otvarta jest zdecydowanie tańszy niż usługi na kartę oferowane przez konkurencję.

Podsumowując, należy stwierdzić, że chcąc korzystać z Internetu 5G w Polsce, należy wybrać najlepszy abonament, czyli ofertę, która będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom.

Ważne w tym przypadku są jednak nie tylko parametry łącza, czy wielkość limitu w ramach abonamentu, ale również czas trwania umowy zawartej z operatorem.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.