Home Newsy Jakimi cechami powinien się charakteryzować porządny komputer do gier?

Jakimi cechami powinien się charakteryzować porządny komputer do gier?

Jakimi cechami powinien się charakteryzować porządny komputer do gier?
0

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze znaczącym rozwojem branży komputerów stworzonych z myślą o bezproblemowym graniu w różne gry. Nowe tytuły są bardzo wymagające jeśli chodzi o sprzęt, dlatego jeśli gracz chce się cieszyć najlepszą grafiką, szybkim ładowaniem oraz płynnym działaniem gry to bardzo istotną sprawą dla takiej osoby będzie wybór odpowiedniego komputera określanego mianem komputera gamingowego. Na polskim i zagranicznym rynku pojawia się bardzo wiele nowoczesnych rozwiązań, a szeroki wybór sprawia, że praktycznie każdy gracz bez większego problemu znajdzie rozwiązania dopasowane do własnych potrzeb.

Porządny sprzęt gamingowy dla osób młodszych oraz dorosłych

Rozwój branży gamingowej dotyczy nie tylko wprowadzania na rynek coraz mocniejszych i szybszych komputerów dostosowanych do coraz bardziej wymagających gier. Zmiany dotyczą również stereotypowego wizerunku gracza. Dotychczas za typowych graczy uznawano dzieci i nastolatków. Aktualnie mamy jednak do czynienia z wieloma osobami dorosłymi, które potrafią spędzić sporo czasu na wirtualnej rozgrywce, zapewniając sobie przyjemną zabawę i możliwość odstresowania po ciężkim dniu w pracy, itp. W Polsce i wielu innych krajach można kupować różnego rodzaju konsole, jednak ich możliwości graficzne bledną w porównaniu z mocnymi komputerami. Warto więc dowiedzieć się jakie cechy powinien posiadać porządny komputer gamingowy.

Mocna karta graficzna to podstawa

Najważniejszą cechą odróżniającą komputery gamingowe od standardowych urządzeń do nauki i pracy biurowej jest oczywiście karta graficzna charakteryzująca się o wiele większą wydajnością. Jeśli ktoś poszukuje porządnego komputera do gier to na pewno nie należy zwracać uwagi na urządzenia posiadające kartę graficzną zintegrowaną z procesorem. Rozwiązaniem koniecznym jest zewnętrzna karta graficzna posiadająca minimalną pamięć 2 GB, ale dla miłośników najlepszych wrażeń graficznych zalecane są karty 4 GB. W Internecie dostępne są liczne opisy, testy i recenzje kart pochodzących od najlepszych producentów, takich jak AMD albo NVIDIA. Miłośnicy obrazu 4k posiadający monitory obsługujące taką technologię powinni z kolei zwracać uwagę na karty z 8 GB pamięci. Pod tym względem oszczędzanie nie ma żadnego sensu.

Funkcjonalny i mocny procesor jest również istotny

Kolejnym ważnym elementem, jaki powinien posiadać porządny komputer stacjonarny do gier jest mocny procesor. Powinien on być zbudowany tak, aby był w stanie w krótkim czasie wykonywać ogromną ilość obliczeń. Takie działanie jest bardzo istotne dla zachowania odpowiedniej płynności gry. Nowoczesne gry są bardzo wymagające, więc najbardziej rozsądnym wyborem jest sięgnięcie po czterordzeniowy procesor, taki jak na przykład Intel Core i5 albo i7 lub sześciordzeniowy w przypadku posiadania karty AMD. Niektórzy użytkownicy uważają, że procesor nie jest aż tak ważny, ponieważ jego niedomagania zostaną zrekompensowane przez mocną kartę graficzną. W rzeczywistości zbyt słaby procesor może doprowadzać do nagłych i irytujących spadkach FPS w dynamicznych strzelaninach, grach sportowych czy też wyścigowych.

Odpowiednio dobrana pamięć ram

Porządne komputery do gier powinny posiadać przynajmniej 8 GB pamięci RAM, ale zalecane są urządzenia z pamięcią na poziomie 16 GB oraz większą. Zbyt mała ilość pamięci może powodować problemy w postaci zawieszania się gier, a nawet braku możliwości ich uruchomienia, nawet w przypadku posiadania innych mocnych podzespołów.

Gamingowe płyty główne i inne istotne cechy

Na rynku dostępne są również komputery wyposażone w płyty główne dopasowane do potrzeb graczy. Posiadają one odpowiednią ilość miejsca na kilka kart graficznych oraz sporo wolnych miejsc, do których można podłączyć dodatkową pamięć RAM. Takie rozwiązania są dobre na przyszłość, ponieważ pozwalają na rozbudowę komputera zgodną z dynamicznym rozwojem branży i rosnącymi wymaganiami współczesnych gier.

Oczywiście intensywna praca komputerów gamingowych wiąże się z koniecznością wyposażenia ich w odpowiednie chłodzenie. Nie bez znaczenia jest szybki dysk SSD, który co prawda nie wpływa na wydajność gier, ale pozwala na ich szybsze uruchamianie.

5/5 - (1 vote)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *