Home Newsy Jakie zastosowanie ma szafa rackowa?

Jakie zastosowanie ma szafa rackowa?

Jakie zastosowanie ma szafa rackowa?
0

Dla firm działających w sektorze teleinformatycznym niezbędnym wyposażeniem jest produkt taki jak szafa rackowa. Szafy IT służą na przykład do przechowywania serwerowych modułów. Mogą to być szafy wiszące lub szafy stojące. Szafa rack powinna być doposażona akcesoriami takimi jak listwy zasilające. W szafach rack można też zamontować alarmy, monitoring, a także urządzenia działające w trybie audio-video. Szafy serwerowe to produkty dedykowane nie tylko dla większych firmach informatycznych. Sprawdź zastosowanie szafy rack.

1. Szafa rack — dla kogo?

2. Szafy rack dostępne od ręki

Szafy rack to szafy określane jako produkty o szerokiej funkcjonalności. Przede wszystkim mają wspierać prawidłową pracę urządzeń teleinformatycznych. Mogą być pomocne w uporządkowaniu tych urządzeń. Bardzo ważne jest to, że szafy rack chronią sprzęt i urządzenia przed dostępem osób niepowołanych. Chociaż rack 19 kojarzy się z komputerami, to historia produktu sięga początków XX wieku, gdy wynaleziona została szafka przekaźnikowa, której następczynią stała się szafa 19-calowa. Były to produkty wykorzystywane przez kolejnictwo. Z czasem zainteresowała się nimi telekomunikacja. Współcześnie szafa rack to produkt popularny nie tylko w branży IT, ale i w użytku domowym.

Szafa rack — dla kogo?

Szafa taka jak rack 19 może być wykorzystywana na przykład:

– w serwerowni, gdzie służy do tego, by w prawidłowy sposób zorganizować niezbędny sprzęt informatyczny (serwery),

– może mieć zastosowanie w studiach nagraniowych,

– jest przydatna w firmach zajmujących się monitoringiem lub może być wykorzystywana przez podmiot, który samodzielnie tworzy system monitoringu na swój użytek indywidualny,

– w szafie można przechowywać awaryjne zasilacze UPS,

– dzięki szafie można w skuteczny sposób uporządkować kable czy przewody.

Jeśli chodzi o konstrukcję szafy rack, to opiera się ona na 2 -3 parach belek rackowych. Sama szafa rack 19 (czy szafa w innym wymiarze) zbudowana jest ze stalowej blachy. Ma wbudowany system wentylacyjny. Drzwi przednie takiej szafy to najczęściej drzwi szklane (z zamkiem na klucz, z klamką lub bez klamki). Mogą to też być drzwi perforowane. Do szafy potrzebne są dodatkowe akcesoria, między innymi takie jak listwa zasilająca.

W sklepie dedykowanym dla branży teleinformatycznej dostępne są produkty niezbędne w każdej firmie (na przykład przy budowie sieci komputerowych warto zwrócić uwagę na moduły keystone lub okablowanie strukturalne).

Szafy rack dostępne od ręki

Firmy mają do swojej dyspozycji następujące szafy:

– szafa wisząca, którą montuje się na ścianie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na powierzchni (lub powierzchnię można wykorzystać w inny sposób). Ta kategoria szaf jest rekomendowana do mniejszego sprzętu (ma nośność maksymalnie do 60 kg). Nadaje się na przykład do monitoringu. Gabaryty takiej szafy pozwalają na to, że jest wykorzystywana w samolotach. Może to być szafa jednosekcyjna lub dwusekcyjna;

– szafa stojąca przeznaczona jest do większej ilości sprzętu (ma nośność do 1000 kg). Jest to szafa mobilna (na kółkach), dzięki czemu w razie potrzeby można ją bez problemu przemieścić w inne miejsce.

Wybór szaf jest bardzo duży. W ofercie znajdują się szafy w różnych rozmiarach. Szafy mają różną nośność, co warto dopasować do potrzeb danej firmy. Zamówienie można złożyć w wygodny sposób przez internet, o każdej porze dnia czy nocy. Co do transportu szafy i jego bezpieczeństwa, przesyłka z uwagi na wymiary może być dostarczona na przykład na palecie. Każdego produktu dotyczy gwarancja producenta.

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.