Home Newsy Jakie funkcje posiadają zegarki Apple Watch SE i Apple Watch S6?
Jakie funkcje posiadają zegarki Apple Watch SE i Apple Watch S6?

Jakie funkcje posiadają zegarki Apple Watch SE i Apple Watch S6?

0

Zastanawiasz się nad zakupem zegarka Apple Watch? W aktualnej ofercie firmy z logo nadgryzionego jabłka znajdziesz m.in. Apple Watch SE i Apple Watch S6. Czym różnią się oba modele i jakie posiadają funkcje?

Apple Watch – idealne zegarki dla aktywnych

Produkty od Apple od lat cieszą się ogromną popularnością wśród fanów elektroniki na całym świecie. Cenione są między innymi za pionierskie rozwiązania, nowoczesny design, funkcjonalność i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Nie inaczej jest w przypadku zegarków Apple Watch, które na arenie międzynarodowej zostały uznane za jedne z najbardziej dopracowanych inteligentnych zegarków na rynku.

Apple Watch to seria smartwatchy, które od 2015 roku podbijają serca miłośników amerykańskiego koncernu. Zegarki Apple powstały z myślą o tym, by ułatwiać codzienne życie, a także – a może przede wszystkim – motywować do regularnych treningów i dbania o swoje zdrowie.

  • Apple Watch – seria zegarków z 2020

Wrzesień 2020 to data przełomowa w serii – wówczas bowiem na rynku zadebiutowały nowe modele zegarków – Apple Watch S6 oraz Apple Watch SE. W usłudze MultiSIM w T-Mobile, oba zegarki dostępne są przez pierwsze 3 miesiące za 0 zł. Szczegóły na temat oferty znajdziesz na: https://www.t-mobile.pl/c/applewatch. Choć wizualnie oba zegarki Apple są niemal identyczne, w praktyce różnią się nie tylko ceną, ale też funkcjami.

Zegarek Apple Watch S6 ma bardziej rozbudowane funkcje dotyczące zdrowia niż Apple Watch SE. Wersja S6 mierzy nasycenie krwi tlenem i może wykonać elektrokardiogram (apka EKG), alarmując Cię w odpowiednim momencie o arytmii.

Apple Watch S6 i Apple Watch SE – przydatne funkcje w obu modelach

Oba modele zegarków posiadają czytelne koperty dostępne w wariantach: 44 mm lub 40 mm oraz nowoczesne wyświetlacze Retina (w wersji S6 niegasnący), które w porównaniu do starszych zegarków od Apple są o około 30% większe.

Jeśli lubisz chodzić na basen lub zdarza Ci się wypoczywać nad wodą, oba zegarki sprawdzą się doskonale, ponieważ posiadają klasę wodoodporności 50 m. Pozostałe funkcje wspólne dla Apple Watch S6 i Apple Watch SE to:

  • optyczny czujnik tętna – automatycznie bada puls i w razie potrzeby zaalarmuje Cię o nieprawidłowym (zbyt wysokim lub zbyt niskim) tętnie;
  • powiadomienia o arytmii;
  • alarmowe SOS oraz międzynarodowe połączenia alarmowe;
  • funkcja wykrywania upadku – jeśli zegarek Apple wykryje upadek, na ekranie wyświetli się komunikat z 2 opcjami do wyboru: „Nic mi nie jest” oraz opcją wykonania połączenia alarmowego. Co więcej, jeśli przez pół minuty wydaje coraz głośniejszy sygnał – przy braku akcji z Twojej strony, zegarek nawiąże połączenie z służbami ratunkowymi i przekaże im komunikat o Twoich współrzędnych;
  • moduł łączności komórkowej;
  • konfiguracja rodzinna – pozwala sparować Apple Watch Twoich bliskich z Twoim iPhonem;
  • kompas i aktywny wysokościomierz.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.