Home Newsy Jaki sprzęt Apple Polacy kupują najchętniej?
Jaki sprzęt Apple Polacy kupują najchętniej?
0

Jaki sprzęt Apple Polacy kupują najchętniej?

0

Pomimo że większość Polaków posiada smartfony oparte na systemie Android, to jeden z modeli iPhone’a jest najczęściej kupowanym smartfonem w Polsce według badań rynku z 2018 roku. Jako producent laptopów Apple zajmuje w Polsce piąte miejsce, ale to Macbook Air (MQD32ZEA) jest najczęściej kupowanym laptopem w 2019 roku.

Sprzęt Apple nie jest więc tak popularny, po prostu nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jednak — jak wynika z badań rynku — jak już kupować Apple, to konkretne modele stają się ulubionymi Polaków.

Najczęściej kupowany sprzęt Apple – iPhone 7

Popularność siódemki, zarówno w wersji 32 GB, 128 GB, jak i w wersji 7 Plus, jest najprawdopodobniej wynikiem niskiej jak na sprzęt Apple ceny przy możliwości korzystania z nadal aktualnego oprogramowania. Najczęściej wybierana jest elegancka czarna, matowa wersja. Jako pierwszy iPhone siódemka ma certyfikat wodoszczelności. Jakość telefonu w stosunku do jego ceny jest bardzo dobrze zbilansowana w tym momencie, dlatego w 2019 roku nadal warto inwestować w iPhone’a, którego premiera miała miejsce w 2016 roku. Sprzęt Apple jest aż tak dobry. Przy codziennym użytkowaniu smartfona wydajność nadal jest niezawodna. Szacuje się, że jego technologia nie stanie się przestarzała jeszcze przez co najmniej dwa lata. Na ekran Retina i dobre głośniki nie można narzekać. Siódemka posiada też 3D Touch. Minusem jest jedynie brak jacka, ale okazuje się to być coraz częstszym rozwiązaniem.

iPhone 8

Na drugim miejscu mamy iPhone’a 8, który jest właśnie czymś pomiędzy iPhonem 7 a X. Otóż nie odbiega on swoją stylistyką od starszych iPhone’ów, co dla jednych jest jego minusem, a dla drugich – zaletą. Różni się oprócz tego od dziesiątki gigabajtami RAM, ale pomimo tego nadal jest bardzo dobrym sprzętem na najwyższym poziomie. Jest także iPhonem, który jako pierwszy miał możliwość indukcyjnego ładowania.

iPhone X i XR

„Odwieczna” walka między tymi dwoma modelami może być podsumowana statystyką. Częściej wybierany jest – uwaga! – iPhone X, chociaż bez dwóch zdań iPhone XR depcze mu po piętach. Najsłabszą cechą iPhone’a XR jest jego wyświetlacz, który nie dość, że ma niską rozdzielczość, to korzysta jeszcze z technologii LCD, a nie LED. Jednak ogólnie rzecz ujmując, są to porównywalne wydajnością telefony.

Słuchawki AirPods

… czyli najbardziej kontrowersyjne słuchawki, o jakich słyszał świat. Ludzie potrafią kłócić się między sobą o zasadność ich popularności. Nie mniej jednak nie da się zaprzeczyć faktom – są popularne. Nie są to najlepsze słuchawki, jakie stworzyło Apple, ale zostały zaprojektowane w tak wyjątkowy sposób, że ludzie po prostu chcą je mieć.

Macbook Air

Jeśli chodzi o laptopy, to zdecydowanie najpopularniejszy jest nowy Macbook Air, który stanowi lepszą wersję laptopa sprzed dekady. Jeszcze mniejszy, lżejszy i przy tym jednocześnie wydajniejszy. Idealnie sprawdza się do codziennych zadań, jak i do pracy. To laptop na miarę dzisiejszych czasów.

Informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/

Artykuł przygotowany przez partnera
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.