Home Newsy Jaki procesor będzie posiadał iPad Pro?
Jaki procesor będzie posiadał iPad Pro?
2

Jaki procesor będzie posiadał iPad Pro?

2

Ikona

Choć na temat większego iPada rozpisywano się w sieci od zeszłego roku kilkakrotnie, to jednak nigdy nie padały przy okazji tychże doniesień jakieś szczegóły dotyczące prawdopodobnej specyfikacji technicznej tego urządzenia.

Jedynym parametrem jaki towarzyszył publikowanym dotąd plotkom był rozmiar ekranu, który ma rzekomo liczyć sobie 12,9 cala. Tymczasem tajwańskie media spieszą ze świeżą dawką informacji, tym razem krążących wokół zagadnienia procesora jaki miałby znaleźć się wewnątrz obudowy iPada Pro. Serwis TechNews jest zdania, iż większy tablet napędzać będzie podrasowana wersja chipa w jaki wyposażone są obecne modele iPhone’a. Procesor A8X miałby charakteryzować się wydajniejszym układem graficznym oraz 2 GB pamięcią operacyjną RAM.

Sytuacja byłaby analogiczna do tej jaka dotyczyła w przeszłości trzeciej i czwartej generacji iPada kiedy to w oba modele tabletu zaimplementowano zmutowaną odsłonę chipa znanego wówczas z jabłkowego smartfona. Całkiem prawdopodobne również, że serce iPada Pro będzie taktowane nieco wyższym zegarem aniżeli procesor obu wersji iPhone’a 6.

Według nieoficjalnych informacji iPad Pro ma pojawić się na rynku w drugim kwartale przyszłego roku. Ma to być urządzenie kierowane głównie do segmentu edukacyjnego i zastosowań biznesowych.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)