Home Newsy Jaki iPhone wybrać? Modele godne polecenia na przełomie 2021 i 2022 roku

Jaki iPhone wybrać? Modele godne polecenia na przełomie 2021 i 2022 roku

Jaki iPhone wybrać? Modele godne polecenia na przełomie 2021 i 2022 roku
0

Przełom międzyroczny to dla wielu idealna okazja na zmianę swojego leciwego smartfona. iPhone to zdecydowany lider tego rynku, ceny wielu modeli spadły i dla większości nadszedł czas, aby zastanowić się, którego iPhone’a kupić. Jaki model kupić oraz, czym kierować się podczas wyboru? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Jaki iPhone wybrać na przełomie 2021 i 2022 roku?

Najszersza oferta obecnych iPhone’ów wdrożona na oficjalnej stronie Apple Store może budzić wątpliwości nawet wśród osób, które z powodzeniem śledzą technologie amerykańskiego giganta. Aby zrozumieć, jakie modele są godne polecenia na zbliżający się koniec 2021 i początek 2022 roku, potrzeba obiektywnego podejścia do problemu.

W przeciwieństwie do producentów takich jak Samsung czy Xiaomi Apple ma dość lakoniczną linę smartfonów z intuicyjnym nazewnictwem. Ranking iPhone pozwoli na bezproblemowe odróżnienie modelu budżetowego od flagowego. Mimo to, pytanie dotyczące tego, jaki iPhone wybrać wciąż pozostawia wystarczająco szeroki wybór, co oznacza, że wielu potencjalnych użytkowników smartfonów Apple skorzysta z pomocy przy wyborze gadżetu.

Oczywiście najbardziej polecany iPhone będzie również najdroższym obecnym topowym modelem, jednak decydując się na zakup głównego urządzenia osobistego, należy skupić się wyłącznie na własnych potrzebach i możliwościach finansowych. Nie bez znaczenia pozostają tu również problemy z dostępnością najnowszych modeli iPhone z serii 13.

Jednocześnie ważne jest, aby umieć oddzielić ziarna od plew i zrozumieć ideę funkcjonalności od zbędnych (dla indywidualnego użytkownika) gadżetów, ponieważ nie każdy potrzebuje mocy najnowszego procesora Apple A15 Bionic i na pewno nie każdy potrafi odróżnić zdjęcia wykonane z czujnikiem LiDAR i bez niego. Jaki modele są w ostatnim czasie polecane? Podzielone zostały one na trzy klasy – budżetową, średnią i Premium.

Budżetowe iPhone’y warte uwagi – iPhone SE 2 i iPhone XR

Budżetowy segment cenowy to widoczna konkurencja pomiędzy iPhone XR 2018 a zeszłorocznym iPhone SE drugiej generacji. Pod względem wzornictwa, przekątnej ekranu i wymiarów obudowy iPhone XR ma bliżej do obecnie topowych smartfonów, także pod względem ceny.

Na uwagę zasługuje jego 6,1-calowy wyświetlacz IPS, który zajmuje prawie całą przestrzeń przedniego panelu. Z kolei iPhone SE 2020 ma design zapożyczony wprost z iPhone’a 8. Oznacza to, że wyświetlacz zajmuje mniej miejsca dzięki plastikowym wstawkom na dole i górze ekranu 4,7 cala. Kamery obu urządzeń są identyczne, jednakże iPhone SE posiada uznany procesor Apple A13 Bionic, gdy XR zasilany jest przez układy poprzedniej generacji.

Jaki iPhone średniej klasy warto wybrać? – iPhone 11, iPhone 12 i 12 mini

iPhone 11 różni się od iPhone’a 12 i jego wersji mini przede wszystkim designem. Jeśli iPhone 11 kontynuował serię smartfonów Apple z zaokrąglonymi rogami obudowy, to iPhone 12 i iPhone 12 mini pielęgnują kubiczną formę à la iPhone 4.

Ponadto te trzy najlepsze obecnie średniej klasy smartfony od Apple różnią się modułami wyświetlacza. Jeśli mowa o powierzchni ekranu, najmniejszą przekątną ma iPhone 12 mini – 5,4 cala, podczas gdy iPhone 11 i 12 wyraźnie przewyższają mini pod tym wskaźnikiem – oba urządzenia wyposażone są w wyraźny i duży wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala.

Smartfony wydane w 2020 roku cieszą oko wyraźniejszymi obrazami dzięki ekranom OLED o jakości 476 ppi, z kolei IPS w iPhone 11 zapewnia niecałe 326 ppi. Z kolei aparaty modeli z 2020 roku i iPhone 11 mają prawie te same moduły, wykluczając kręcenie w standardzie Dolby Vision i TimeLapse w modelu 11.

Modele iPhone Premium – iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max

Dla większości nabywców zastanawiających się, jaki iPhone wybrać pod koniec 2021 roku, w segmencie smartfonów Apple najbardziej akceptowalnymi opcjami będą modele iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max wydane w 2019 roku. Modele te mają funkcje i specyfikacje podobne do najnowszych flagowców Apple. Mowa tu m.in. o ekranach OLED, ogromnej ilości przestrzeni na dyskach, nowoczesnych obiektywach, czy wyświetlaczach 5,8 i 6,5 cala.

Z kolei iPhone 12 Pro Max wyposażony jest w największy z całej linii smartfonów Apple ekran OLED o przekątnej 6,7 cala, wykonany w technologii Super Retina XDR, zaawansowany chip Apple A14 Bionic, 5-krotny zoom optyczny i skaner LiDAR.

Modele iPhone godne polecenia na przełom 2021 i 2022 roku

Zakup starszych modeli Apple nie jest złym wyborem. Często są one wciąż aktualizowanymi urządzeniami, które mogą dostarczyć wiele radości z użytkowania przez kilka następnych lat. Więcej o tematyce związanej z flagowymi smartfonami Apple, a także tym, jaki model iPhone warto wybrać, można dowiedzieć się ze strony magazyn.ceneo.pl. Sprawdzając nowe aktualności na blogu, rozważenie aktualizacji starego smartfona na nowy model Apple stanie się jeszcze prostsze.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *