Home Newsy Jaką klawiaturę do komputera kupić? Na co zwrócić uwagę?
0

Jaką klawiaturę do komputera kupić? Na co zwrócić uwagę?

Jaką klawiaturę do komputera kupić? Na co zwrócić uwagę?
0

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż wybór klawiatury komputerowej. Jednak już pierwszy rzut oka na różnorodność oferowanych klawiatur sprawia, że nie możemy się zdecydować, co wybrać. Na jakie rzeczy musimy zwrócić uwagę, aby znaleźć najlepszy model.
Kliknij tutaj i zobacz najlepsze klawiatury >>> https://najlepszy-ranking.pl/klawiatury/ <<<

Rodzaje klawiatur

Sklepy oferują bardzo różne klawiatury. Różnią się nie tylko ceną, ale układem klawiszy, ich wysokością i dodatkowymi funkcjami. Najczęściej kupowana jest klawiatura tradycyjna. Klasyczny układ klawiszy i tradycyjna budowa przekonuje wielu użytkowników. Dostępna już od kilkudziesięciu złotych. Bardziej wymagający użytkownicy sięgną po klawiatury multimedialne lub numeryczne. Te pierwsze mają dodatkowe funkcje, ułatwiające słuchanie muzyki czy oglądanie filmów. Klawiatury numeryczne są wskazane dla osób zajmujących się biznesem. Najlepsza klawiatura dla osób, które piszą dużo i szybko, to tzw. klawiatura płaska.

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Wiele osób nie lubi dużej ilości kabli, które łączą z komputerem różne urządzenia. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie klawiatura bezprzewodowa.

Zalety klawiatury bezprzewodowej to nie tylko brak kabli. Można na niej pisać w dowolnym miejscu, nie tylko na biurku. Co ważne, może ona służyć także do obsługi np. telewizora. Łączność klawiatury z komputerem zapewnia moduł Bluetooth, który najczęściej wpina się do portu USB. Coraz częściej jednak pojawiają się modele z modułem wbudowanym w klawiaturę.

Inna dla programisty, inna dla gracza

Jaka klawiatura będzie najlepsza dla danej osoby, zależy w dużej mierze od tego, do czego będzie wykorzystywana. Osoby, które spędzają dużo czasu przy pisaniu, powinny wybierać modele wygodne. Jednocześnie warto rozejrzeć się za takimi, które mają dodatkowe funkcje, ułatwiające np. programowanie czy granie w gry.

Jak wybrać konkretny model

Wybierając najlepszą dla nas klawiaturę, należy też zwrócić uwagę na jej ergonomię oraz czy ma ona wszystkie niezbędne dla nas funkcje i udogodnienia, np. podpórki pod nadgarstki. Dużą pomocą w wyborze będzie ranking klawiatur. Przedstawia on najchętniej wybierane klawiatury, jednocześnie wskazując, dlaczego akurat one zdobyły sobie uznanie wśród użytkowników.

Artykuł partnera
tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *