Jak znaleźć ryby na głębokiej wodzie?

Jak znaleźć ryby na głębokiej wodzie?

0

Jak znaleźć ryby na głębokiej wodzie?

0

Wiele osób kojarzy oraz zna się chociaż w minimalnym stopniu na łowieniu ryb z lądu. W porównaniu do wędkowania z łodzi na jeziorze ta pierwsza wersja jest uznawana za łatwiejszą. Mniej czasu zajmuje znalezienie odpowiedniego miejsca, potrzeba również mniej specjalistycznego sprzętu, wiele osób traktuje to jako relaks, nie zawodowe łowienie ryb. Jeśli chcesz pójść krok dalej i łowić na otwartej wodzie, przeczytaj nasz krótki poradnik, a dowiesz się, jak możesz znaleźć ryby. 

Jak znaleźć ryby?

Znalezienie ryb na otwartej wodzie może nie być łatwym zadaniem. Wszystko zależy od pory dnia, a także od temperatury wody. Wielu ekspertów uważa, że dobrze jest wybrać się na ryby tuż po zmierzchu, o świcie lub nawet w nocy, ponieważ to właśnie wtedy żerują największe ryby. W tym wypadku trzeba jednak uważać, ponieważ łowienie może stać się dość niebezpieczne. Dlatego najlepiej jest wybrać dobrą łódź, na której można czuć się bezpiecznie. Okazuje się, że jednymi z najlepszych modeli są łodzie aluminiowe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na ryby w ciągu dnia, dowiedz się jednak tylko, jakie ryby mogą żerować właśnie o danej godzinie oraz gdzie można je znaleźć.

Najlepsze miejsce na łowienie ryb

Wiele gatunków ryb bardzo lubi chować się pod szczytem górki. Możesz sobie takie miejsce wyobrazić jako podwodny pagórek, a ryby właśnie u jego nasady. Ryby tam czują się bardzo bezpiecznie. Nie jest łatwo znaleźć takie miejsce, ale do tego celu możesz właśnie wykorzystać Finval 555. Jest to bardzo wygodna łódź metalowa, dzięki której łatwo znajdziesz idealne miejsce do złowienia ryb. Łódka jest stabilna, a do tego łatwo się nią kieruje, więc nawet amatorzy powinni sobie dać radę. Nie warto jednak zostawać w jednym miejscu, ponieważ wiadomo, że ryby lubią się przemieszczać. Jeśli zauważysz, że od pewnego już czasu nic nie bierze, to jest to znak, że najpewniej ryby opuściły to miejsce, aby znaleźć wodę o lepszej temperaturze lub po prostu szukają lepszego pokarmu.

Artykuł komercyjny, przygotowany przez partnera.
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.