Home Newsy Jak zabezpieczyć telefon przed wszelkimi uszkodzeniami?
0

Jak zabezpieczyć telefon przed wszelkimi uszkodzeniami?

Jak zabezpieczyć telefon przed wszelkimi uszkodzeniami?
3
0

Trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telefonu. Używamy go do komunikowania się z ludźmi, do rozrywki, a także rozwiązywania szeregu spraw biznesowych i prywatnych przez Internet. Telefon już dawno przestał być tylko narzędziem do rozmów i wysyłania wiadomości tekstowych. Stał się podręcznym komputerem, dającym szereg możliwości.

Niestety, nowoczesne urządzenia, choć potrafią wiele, są szczególnie narażone na uszkodzenia. Jeśli chcemy zatem, żeby działały jak najdłużej, warto już w chwili zakupu nowego smartfona zadbać o odpowiednie zabezpieczenie go na wypadek rozmaitych, nieprzewidzianych sytuacji.

Co zrobić, żeby nasze telefony były zawsze bezpieczne? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Przed czym trzeba chronić telefon?

Telefony towarzyszą nam każdego dnia niemal w każdej sytuacji. Stanowią podstawowe urządzenia mobilne. Nosimy je w kieszeniach, wrzucamy do torebek lub kładziemy luzem na półeczce w samochodzie.

Smartfony buduje się z rozmaitych materiałów, jak metal, szkło i tworzywa sztuczne, o różnym stopniu odporności. Z tego względu, koniecznie trzeba zadbać o to, żeby zabezpieczyć je dodatkowo przed szeregiem potencjalnych zagrożeń, jak:

  • rozbicie szkła,
  • uszkodzenie obudowy,
  • zalanie wodą.

Każde z wyżej wymienionych zniszczeń utrudnia lub wręcz uniemożliwia standardowe używanie telefonu. Aby im zapobiec, stosuje się rozmaite rozwiązania. Najciekawsze z nich prezentujemy poniżej.

Pokrowce i etui na telefon – pierwsza bariera ochronna

Zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest zakup etui lub pokrowca na telefon od razu, gdy decydujemy się na nowy telefon. Dzięki temu, mamy dla niego odpowiednie, dopasowane zabezpieczenie od pierwszej chwili, gdy tylko wyjmujemy go z pudełka.

Na rynku można znaleźć rozmaite produkty, które odpowiadają różnym potrzebom użytkowników. Sklep komputerowy AkcesoriaMarket.pl oferuje szereg rozwiązań najwyższej jakości, łączących elegancki design i maksymalną trwałość. Niektóre pokrowce stanowią również ochronę przed ewentualnym, przypadkowym zalaniem urządzenia.

Można zdecydować się na pokrowce z klapką z przodu, produkty z tworzywa sztucznego na cały tył i boki lub gumowe lub silikonowe ramki (tzw. bumpery) na boki telefonu. Każde z nich ma za zadanie zabezpieczyć urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zarysowaniami.

Idealnie gładka tafla szklana – zabezpieczenie ekranu

Najważniejszym elementem każdego smartfona jest ekran dotykowy. Niestety, równocześnie jest on też najbardziej narażony na uszkodzenia. Dlatego warto wzmocnić go specjalnym szkłem hartowanym, które nie zmniejsza funkcjonalności, a za to sprawia, że ekran jest bardziej odporny na zarysowania oraz pęknięcia.

Dzięki temu, telefon dłużej prezentuje się świetnie i można używać go wygodnie przez wiele tygodni.

Ubezpieczenie – dla kogo i od czego?

Oprócz samego zabezpieczania przed uszkodzeniami mechanicznymi, warto zastanowić się nad wykupieniem specjalnej polisy ubezpieczeniowej, która gwarantuje odszkodowanie w razie stłuczenia, rozbicia lub zalania telefonu.

Szczególnie przydaje się to, gdy zakupimy najdroższe modele od znanych i renomowanych producentów.

***

Telefon towarzyszy nam każdego dnia w różnych sytuacjach. Powinien zawsze działać optymalnie i wyglądać nienagannie.

Warto zatem postawić na sprawdzone i eleganckie pokrowce oraz szkła hartowane, dzięki którym nasz telefon zawsze dotrzyma nam kroku, w niezmiennie dobrej formie.

Artykuł przygotowany przez partnera

(3)

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.