Jak zabezpieczyć się przed wirusami na Macu i iPhonie?

Jak zabezpieczyć się przed wirusami na Macu i iPhonie?
0

Istnieje wiele błędnych przekonań, które wskazują na to, że urządzenia marki Apple rzadko kiedy są atakowane przez cyberprzestępców. To ogromne nieporozumienie, które tworzy spore zagrożenie dla użytkowników Maców oraz iPhonów. Z tego powodu stworzyliśmy artykuł dotyczący tego, jak skutecznie zabezpieczyć się przed wirusami na Macu oraz iPhonie.

Antywirus Mac — jak się zabezpieczyć?

Przede wszystkim potrzebny Ci jest antywirus Mac. Tylko wtedy otrzymujesz gwarancję ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz niebezpiecznymi linkami. Jednocześnie odpowiedni antywirus Mac nie tylko zapewnia bezustanną ochronę i zaporę systemu, ale jest również wyposażony w skuteczny skaner. Dzięki temu możesz skanować zarówno dysk twardy swojego Maca, jak i pamięć USB.

Pamiętaj również o tym, że bez względu na to, jaki antywirus Mac jest w Twoim posiadaniu, powinieneś uważać na podejrzane strony internetowe. Nie wchodź zatem na przykład na linki, które budzą Twoje podejrzenie i wyglądają jak spam. Mając antywirus Mac G DATA możesz być co prawda spokojny o to, czy złośliwe oprogramowanie zostanie zatrzymane, jednak pewna profilaktyka zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Antywirus iPhone — zadbaj o ochronę

Antywirus iPhone jest potrzebny równie mocno, jak antywirus przeznaczony do komputerów Mac. Nie od dziś przecież wiadomo, że użytkownicy urządzeń mobilnych także mogą stać się ofiarami cyberprzestępców. Podobnie jak w przypadku ochrony komputerów ochrona iPhone polega zarówno na stałej zaporze, jak i na możliwości przeskanowania telefonu. Tym sposobem nie będziesz musiał obawiać się na przykład logowania do bankowości online, a także przechowywania ważnych lub wrażliwych danych w pamięci urządzenia. Pamiętaj również o tym, że antywirus iPhone gwarantuje Ci automatyczne aktualizacje. Tym sposobem zawsze będziesz pewien, że masz ochronę przeciwko najnowszym zagrożeniom.

Darmowy antywirus G DATA

Co prawda nie zalecamy korzystania z całkowicie darmowego oprogramowania antywirusowego, jednak warto zaufać wersjom testowym skutecznych antywirusów. Dla przykładu przetestuj antywirus G DATA. Szybko przekonasz się wtedy, że masz stuprocentową osłonę przed atakami, a w związku z tym poczujesz spokój, nawet gdy przechowujesz na swoim urządzeniu bardzo ważne pliki bądź też informacje. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy dysponujesz komputerem Mac, czy iPhonem. Na każdym z tych urządzeń możesz bowiem zainstalować trzydziestodniową wersję próbną. Zdecydowanie warto postawić zatem na tego typu darmowy antywirus.

Podsumowując, urządzenia marki Apple, takie jak Mac oraz iPhone wymagają korzystania z oprogramowania antywirusowego. Obsługa takich programów jest stosunkowo prosta i często wystarczy samo posiadanie zainstalowanego softu w pamięci lub na dysku twardym. Aktualizacje przeprowadzane są bowiem automatycznie. Warto co jakiś czas włączać skanowanie. Dotyczy to zarówno antywirusa Mac, jak i antywirusa iPhone. Cykliczne skanowanie i włączona ochrona gwarantuje Ci bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *