Jak wgrać dzwonki do iPhone

0

Niektóre telefony, niestety posiadają swój własny format dźwięku. Przykładem jest właśnie modny iPhone. Jest jednak dość prosty, ale pracochłonny sposób, aby dzwonki naszej własnej produkcji rozbrzmiały w głośniku telefonu z jabłkiem.

Uruchamiamy iTunes. Jeżeli mamy zamiar dodać tylko 1 dzwonek z wskazujemy Plik – Dodaj plik do biblioteki. Jeżeli chcemy, aby dodać kilka dzwonków, które znajdują się w jednym folderze, wybieramy – Dodaj folder do biblioteki.

7

Następnie klikamy w lewym menu programu iTunes na opcję Muzyka. Na ekranie pojawią się dodane albumy do naszej biblioteki. Wybieramy ten, z którego chcemy stworzyć dzwonek i dwukrotnie klikamy na okładkę. Następnie klikamy prawym klawiszem myszy na interesującym ans utworze i wybieramy funkcję – Utwórz wersję dla AAC.

8

Rozpocznie się przekształcanie. Długość trwania procesu przetwarzania plików muzycznych jest zależna od ich ilości oraz mocy obliczeniowej komputera.

9

Po przekształceniu ma AAC, na liście pojawią się nowe pliki o takiej samej nazwie jak te, które konwertowaliśmy. Przekonwertowane pliki należy przenieść do innego folderu poprzez zaznaczenie i przeciągnięcie. Następnie w nowym folderze klikamy prawym klawiszem myszy na przeciągniętym pliku i wybieramy właściwości. Wykonujemy to, aby sprawdzić czy aby na pewno przeniesione pliki zostały skonwertowane i są w rozszerzeniu *.M4A.

10

Kolejnym krokiem będzie uruchomienie programu Total Commander i odszukanie w nim folderu, do którego przeciągnęliśmy plik M4A. Na pliku klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy – Zmień nazwę. Przechodzimy na koniec nazwy edytowanego pliku i zmieniamy jego rozszerzenie z M4A na M4R – taki format rozpoznawany jest przez telefon iPhone jako dzwonek.

11

Wracamy do programu iTunes. Jeżeli mamy zamiar dodać tylko 1 dzwonek z wskazujemy Plik – Dodaj plik do biblioteki. Jeżeli chcemy, aby dodać kilka dzwonków, które znajdują się w jednym folderze, wybieramy – Dodaj folder do biblioteki. Wskazujemy plik/folder z już przekonwertowanymi plikami o zmienionym rozszerzeniu na M4R. Aby się upewnić, czy plik prawidłowo został dodany do biblioteki jako dzwonek, wybieramy z menu z lewej strony opcję Dzwonki. Na liście powinien widnieć nasz plik. Podłączamy telefon przewodem USB do komputera. Synchronizujemy. Gotowe. Mamy dzwonek w komórce. Uwaga! Dzwonek nie powinien przekraczać 40 sekund, inaczej nie zostanie dodany do biblioteki telefonu!

Alternatywa

Istnieje bardzo ciekawy serwis internetowy, którego głównym zadaniem jest przetwarzanie plików dźwiękowych. Zainteresuje on przede wszystkim osoby, które z komputerem nie są za pan brat, a do tego używają niezbyt zaawansowanego i nowego telefonu. Wchodzimy na stronę www.audiko.net.

12

Wciskamy Upload i wybieramy plik w formacie mp3, który ma posłużyć za nasz dzwonek. Rozpocznie się jego wysyłanie pliku na serwer. Następnie będziemy mieli możliwość ?pocięcia? kawałka muzycznego i dopasowania do własnych potrzeb.

13

Następnie klikamy w Create ringtone!. Pojawi nam się ramka z możliwością wprowadzenia zmian w nazwie utworu, wykonawcy, nazwy albumu czy gatunku muzycznego. Wciskamy Done!. Utwór zostanie pocięty i przekonwertowany do trzech najpopularniejszych dzwonkowych formatów muzycznych – MP3, M4A oraz ARM.

14

Klikamy w link z dzwonkiem w interesującym nas formacie.


Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *