Jak rozłożyć iPod Nano 2G – wymiana wyświetlacza i baterii

Jak rozłożyć iPod Nano 2G – wymiana wyświetlacza i baterii

0

Zainteresowanych działem Hardware, przedstawiamy kolejny tekst z cyklu „Zrób to sam”, gdzie krok po kroku opisujemy, jak rozebrać urządzenia Apple i wymienić w nich uszkodzone podzespoły, bez koniecznej wizyty w serwisie. Tym razem na stole serwisowym mamy iPod’a Nano 2G.

Urządzenie wyłączamy, odpinamy słuchawki etc. Do rozebrania będzie nam potrzebny bardzo płaski śrubokręt, oraz dwa małe wkrętaki krzyżakowe. Zaczynamy od dolnej podstawy iPoda.

Odklejamy plastikową zaślepkę, delikatnie podważając ją płaskim śrubokrętem. Odkładamy ją na bok. Pod spodem będą trzy śrubki do wykręcenia.

Podważając białe gniazdo, staramy się je z wyczuciem wysunąć.

Gniazdo trzyma się na tasmie flex, należy uważnie ją pociągnąć. Tylko ostrożnie, aby jej nie rozerwać. Taśma wpięta jest w gniazdo na płycie głównej.

Pod gniazdem ukryta jest śrubka, przy ściance obudowy. wykręcamy ją.

Śrubka ta trzyma w ryzach metalową nakładkę, która trzyma gniazdo słuchawkowe i gniazdo DOCK.. Po jej wykręceniu, możemy podważyć metalową nakładkę, by ją usunąć.

Nakładkę odkładamy na bok.

Ok, dolną część mamy uwolnioną. Zabieramy się za górną podstawę.

Ją także podważamy i odkładamy na bok. Następnie odkręcamy śrubki.

Gotowe. Wracamy do dolnej podstawy. Płaskim śrubokrętem musimy podważyć wtyczkę z taśmą FLEX od kółka nawigacyjnego, które wpięte jest na wcisk do płyty głównej.

Kiedy wtyczka wyskoczy, płaskim śrubokrętem delikatnie zapieramy się na gnieździe DOCK, ale tak aby nie uszkodzić mikrostyków w jego wnętrzu. Najlepiej delikatnie popchać jego metalową obudowę. Kiedy płyta poruszy się na około 0,5 cm, ponownie podważyć nieco taśmę FLEX, by móc bez przeszkód wypchać płytę.

Płyta wyjdzie górą. Uwaga na taśmę FLEX!

Płyta jest nasza.

Następnym krokiem jest wymiana wyświetlacza. w Tym celu nalezy odkleić folię zabezpieczająca znajdującą się na taśmie FLEX wyświetlacza.

Folię należy delikatnie zdrapać z powierzchni taśmy.

Podważamy zapinkę taśmy i wysuwamy ekran.

Następnie wpinamy nowy ekran i składamy moduł. Wszystko działa.

By wymienić baterię, będziemy potrzebowali lutownicy, cyny, nowej baterii, nożyka do tapet.

Oczyszczamy przewody akumulatora z kleju żywicznego. Można to zrobić nożykiem do tapet. Tylko uwaga aby nie uszkodzić laminatu płyty głównej lub sąsiadujących podzespołów. Następnie wymieniamy baterię, przez rozgrzanie trzech pól stykowychod baterii i wlutowanie nowej.

Gotowe! Jest to dla Ciebie za trudne? Chcesz oddać swojego iPoda fachowcom i naprawić w rozsądnej cenie? Skorzystaj z usług serwisowych AppleMobile.pl! Więcej informacji pod adresem https://serwis.applemobile.pl Realizujemy także naprawy wysyłkowe przez nasz formularz zgłoszeniowy w dziale SERWIS!

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *