Jak przywrócić do życia iPhone 3GS i iPad z iOS 4.2.1 po Jailbreak „tethered”

Jak przywrócić do życia iPhone 3GS i iPad z iOS 4.2.1 po Jailbreak „tethered”

9

W związku z kierowanymi do nas pytaniami od Czytelników, którym telefony iPhone 3GS po Jailbreaku nowym RedSn0w’em się nie uruchamiają, wisząc na jabłku ze słoneczkiem w tle, postanowiłem napisać kilka słow o tym, w jaki sposób działa Jailbreak na tym urządzeniu i w jaki sposób urządzenie przywrócić do życia.

Urządzenia z iOS można wprowadzić w tryb Jailbreak dwiema metodami – przez wgranie custome firmware (wersja tylko dla Mac), lub przez RedSn0w (wersja i dla Mac i dla Windows).

W przypadku telefonu iPhone 3G jest to pełny Jailbreak. Podobnie w przypadku iPhone 3GS ze starym Bootromem. Niestety tych na polskim rynku nie było zbyt wiele – programu do sprawdzenia wersji bootromu szukaj w dziale Artykuły – Programy.

Jeżeli mamy natomiast tablet iPad lub telefon iPhone 3GS z nowym bootromem, możemy wykonać Jailbreak jednak tylko tethered.

W praktyce oznacza to, że za każdym razem, gdy urządzenie się rozładuje, zrestartuje lub po prostu będziemy mieli ochotę je wyłączyć i uruchomić ponownie, będziemy musieli je ponownie podłączać do komputera, bo inaczej się ono nie uruchomi.

Co zrobić, gdy po Jailbreaku iPad lub iPhone 3GS się nie włącza?

Wystarczy ponownie uruchomić RedSn0w, które jest do pobrania z naszego Download, wskazać mu plik z oprogramowaniem iOS 4.2.1 dla naszego sprzętu i zaznaczyć w RedSn0w ptaszka, jak na obrazku na górze. Urządzenie uruchomi się ponownie i będzie działać do kolejnego wyłączenia.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(9)

 1. Zrobilem JB klientowi i boje sie powiedziec ze nie moze wylaczyc IP.

  Podczas JB Redsn0wem Ip, sie zresetowal na flashowaniu basebandu i sloneczko.

 2. Zrobiłem JB w 3G z basebandem, ultrasn0w zadziałał, ładnie działa.

  Właściwie czym się różni 3G od 3GS, poza kompasem?

  Jak czytałem to od dawna były problemy z 3GS.

 3. Apple powinno dac sobie spokoj. To jest jak walka z wiatrakami i zaprawde nie wiem co chca w ten sposob udowodnic.

 4. witam
  posiadam iphone 3g iOS 4.2.1 i chciałem przeprowadzić jailbreaka. Pobrałem radsnOw i jakiś potrzebny plik. Wszytko instaluje się poprawnie di momentu przystrzymywania przycisków itp. W tym momencie program radsnow zawiesza się i nie wiem co robić. Pracuje na systemie Vista. Czy potrafi mi ktoś pomóc ?

 5. mateusz, jest to możliwe. Ja pracuję na laptopie z Vistą i stacjonarnym kompie z win 7 i wszystko działa jak należy. Natomiast mam pytanie. Czy wiecie kiedy będzie wersja Untethered dla 3GS? Chyba, że już jest, a mam stare informacje.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *