Jak oszacować czy naprawa telefonu jest opłacalna?

Jak oszacować czy naprawa telefonu jest opłacalna?
0

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Jest powszechnym i nieodłącznym towarzyszem praktycznie każdego z nas. Telefony służą nie tylko do komunikowania się, rozrywki czy zabawy, ale bardzo często oddany do dyspozycji pracownika stanowi jego podstawowe narzędzie pracy. Dlatego, gdy ulega awarii, chcemy jak najszybciej go naprawić. Nasuwa się wtedy pytanie, czy naprawa telefonu się opłaca, czy może kupić nowy? Odpowiedź poniżej!

Najczęstsze uszkodzenia telefonów

Telefon jak każdy sprzęt, który jest eksploatowany, z czasem ulega awarii. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  1. pęknięcie ekranu,
  2. zalanie,
  3. problemy z ładowaniem,
  4. uszkodzony czytnik linii papilarnych,
  5. problemy z aparatem fotograficznym,
  6. utrata danych,
  7. problemy z połączeniem sieciowym,

Naprawa telefonu na gwarancji

W przypadku telefonów na gwarancji, naprawy wynikające z wad technicznych telefonu, by zachować okres gwarancyjny, powinny być wykonywane w autoryzowanym serwisie producenta. Natomiast uszkodzenia mechaniczne powstałe z winy użytkownika, takie jak pęknięcia, zalanie czy uszkodzenie gniazda ładowania nie podlegają naprawie gwarancyjnej.

Pogwarancyjna naprawa telefonu

Po upływie okresu gwarancyjnego producent nie jest już odpowiedzialny za naprawę telefonu. Naprawa telefonu będzie musiała być przeprowadzona przez niezależny serwis. W tym calu należy się udać do sprawdzonego punktu napraw. Serwis pogwarancyjny przeprowadzi diagnozę i przygotuje wycenę kosztów naprawy telefonu.

Warto wybrać taki serwis, który na naprawę i części udziela gwarancji.

Gdzie naprawić telefon?

Niesprawny telefon możemy naprawić w kilku miejscach:

  1. Autoryzowany serwis telefonów – to miejsce, w którym pracują specjaliści z doświadczeniem i posiadający wiedzę w naprawie konkretnych modeli i marek telefonów. Niemniej jednak w takim serwisie koszt naprawy może być znacznie wyższy niż w innym punkcie naprawy.
  2. Nieautoryzowany serwis telefonów – to firma lub osoba, która nie jest oficjalnym partnerem producenta telefonów, jednak skorzystanie z usług sprawdzonego i doświadczonego na rynku usług serwisowych telefonów daje nam pewność, że naprawa zostanie przeprowadzona profesjonalnie, rzetelnie i szybko.

 

Naprawa telefonu czy kupno nowego?

Naprawa zepsutego telefonu zależy od wielu czynników takich jak rodzaj i rozmiar uszkodzenia, wiek telefonu, model telefonu oraz koszt naprawy.

Jeśli telefon ma już kilka lat, a jego naprawa jest kosztowna, warto zastanowić się nad zakupem nowego telefonu.

Jeśli jednak telefon jest stosunkowo nowy, a naprawa nie przewyższa jego wartości, to warto rozważyć naprawę.

Na kupno nowego telefonu warto zdecydować wyłącznie, wtedy gdy koszt naprawy telefonu znacznie przekracza jego wartość. W każdym przypadku należy przeanalizować koszty i korzyści z obu opcji oraz indywidualne potrzeby i wtedy podjąć ostateczną decyzję.

Decydując się na naprawę telefonu warto zdecydować się na serwis, który współpracuje z hurtownią, która specjalizuje się w dystrybucji wysokiej jakości części zamiennych, tak jak https://www.inncomm.pl/. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że naprawa Twojego telefonu była w oparciu o wysokiej jakości części zamienne, a usterka zostanie skutecznie rozwiązana. 

Kiedy naprawa telefonu się opłaca?

Opłacalność naprawy telefonu zależy od kilku czynników. Do tych najważniejszych należą: rodzaj uszkodzenia, koszty naprawy i wiek telefonu. Jeśli telefon jest jeszcze na gwarancji, rozwiązaniem problemu jest skontaktowanie się ze sprzedawcą lub producentem i oddanie wadliwego telefonu do reklamacji. W sytuacji, gdy telefon uległ uszkodzeniu mechanicznemu, ale wciąż posiadamy gwarancję jedną z opcji jest skonsultowanie się z autoryzowanym serwisem i poproszenie o wycenę naprawy – być może będzie ona korzystna. Można również skorzystać z usług serwisu pogwarancyjnego, gdzie ceny nie są już tak wysokie ze względu na konkurencyjność na rynku. Wykwalifikowani technicy, przy użyciu zaawansowanych sprzętów serwisowych bez problemu wymienią pękniętą szybkę oraz inne usterki.

Jeśli telefon ma skończoną gwarancję, a wymaga naprawy, jedynym sposobem jest skontaktowanie się z lokalnym serwisem. Wybierając serwis, warto szczególną uwagę zwrócić na doświadczenie i opinie o danym punkcie. Należy unikać miejsc, w których naprawa telefonów odbywa się bez użycia profesjonalnych urządzeń serwisowych.

Zakup używanego telefonu to kolejna z możliwości, kiedy koszt naprawy przewyższa wartość telefonu. W momencie, gdy naprawa telefonu jest zbyt kosztowna a na zakup nowego telefonu zwyczajnie nas nie stać, zakup używanego telefonu może być opłacalny.

Podsumowanie

To, czy opłaca się naprawić uszkodzony telefon, zależy od wielu czynników. W każdym przypadku należy porównać koszty naprawy z kosztem zakupu nowego telefonu i zdecydować co jest bardziej opłacalne. 


Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *