Jak kupić szybko, tanio i bezpiecznie waluty na iPhonie? W rKantor.com
0

Jak kupić szybko, tanio i bezpiecznie waluty na iPhonie? W rKantor.com

0

Czy wiecie, że w tradycyjnym kantorze nie można kupić waluty płacąc przy tym kartą? Niedostosowane do dzisiejszych czasów prawo dewizowe nie dotyczy jednak kantorów internetowych. Nic więc dziwnego, że powstają one jak grzyby po deszczu i cieszą się co raz większą popularnością. Jednym z nich jest bardzo bezpieczny i najszybszy rKantor, w którym można sprawnie i bez stresu wymienić walutę i szybko przesłać na konto.

Wymiana walut online to obecnie najprostszy sposób na pozyskanie zagranicznych walut niezbędnych podczas podróży. Polskie banki co raz chętniej wydają karty walutowe, które pozwalają płacić za granicą bez ponoszenia przy tym opłat związanych z przewalutowaniem złotówkę na dewizy. Można także kupić waluty przez bank, tylko w dalszym ciągu nie po cenach, które są możliwe do uzyskania w kantorach. No tak, tylko co wybrać wygodę zakupu przez bank czy fizyczną wizytę z gotówką w kantorze, jej wymianę, a następnie wpłacenie dewiz na nasze walutowe konto? Pytanie czysto retoryczne, jednak jest jeszcze jedno rozwiązanie. Kantor wymiany walut online.

Jednym z nich jest rKantor.com, który oferuje wymianę walut z całego świata w czasie rzeczywistym, z możliwością negocjowania kursu i szybkimi przelewami. Aktualna oferta rKantor.com dla euro mówi sama za siebie.

 

Rejestracja w rKantor.com

W kantorze rejestrujemy się w dosłownie kilka chwil. Wystarczy przejść na stronę rkantor.com, kliknąć Zarejestruj, podać swój adres mailowy oraz utworzyć stosunkowo trudne hasło. Pamiętajcie, aby było to hasło zupełnie inne niż używacie do poczty czy serwisów społecznościowych. W końcu to będzie hasło do Waszych pieniędzy!

Po założeniu konta na adres mailowy dostaniecie link potwierdzający utworzenie konta. Konto jest bezpłatne. By dokończyć rejestrację należy wybrać rodzaj konta w serwisie. Może to być konto dla osoby fizycznej, ale może też dla firmy czy kantoru. Następnie wpisujemy nasze dane z numerem telefonu niezbędnym do SMS-owego potwierdzenia transakcji. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Aktywację należy uwierzytelnić. Można to zrobić na dwa sposoby – albo w oddziale Raiffeisen Polbanku, co wymaga od nas specjalnej wizyty w placówce, albo bez wychodzenia z domu za pomocą przelewu z naszego konta bankowego na kwotę 1 złotego. Wybrałem tę drugą, szybszą opcję.

 

Kupujemy i sprzedajemy

Przez komputer, przez telefon. Jak nam wygodnie. Co prawda rKantor.com nie posiada dedykowanej aplikacji, jednak przygotowana strona internetowa jest doskonale dopasowana do obsługi na smartfonie. Po zalogowaniu mamy dostęp do karuzeli kursów interesujących nas par walut.

 

Niżej dostępna jest karuzela naszych rachunków w złotówką i wszystkich innych walutach. Przy zakupie lub sprzedaży waluty możemy dokonać transakcji po kursie ustalonym przez kantor. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że kurs „na tablicy” to jedno, a kurs, po którym rzeczywiście możemy sprzedać to drugie. Negocjować kurs kupna lub sprzedaży waluty można negocjować dziś już nie tylko w kantorach, ale także w bankach, które szczególnie w ostatnim czasie co raz chętniej czerpią zyski z handlu dewizami.

rKantor choć działa w sieci, niczym nie różni się od tradycyjnego kantor. Dlatego także tutaj można negocjować kurs po jakim kupujemy lub sprzedajemy dewizy.

 

rKantor bezkonkurencyjny pod względem szybkości transakcji.

Jak pokazał test FORBS’a, rKantor.com nie ma sobie równych, jeżeli chodzi o szybkość dokonywania transakcji. Konkurencyjne kantory jak Cinkciarz, walutomat czy trejdoo realizują transakcję w czasie około 1 godziny.

Źródło: Forbes

Natomiast w rKantor.com możemy liczyć na realizację w czasie niższym niż 10 minut. Jeżeli zależy nam na sprawności transakcji, wybór jest oczywisty.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *