JailbreakMe nie działa? Mamy 100% pewny sposób na bezproblemowy Jailbreak iOS4

17

Masz problem z JailbreakMe.com? Po przeciągnięciu suwaka nic się nie dzieje? Wszyscy w koło mówią, że im działa, a tobie nie? Niestety skrypt wywołujący proces Jailbreakowania nie jest idealny. AppleMobile.pl znalazło jednak metodę, dzięki której bez żadnego problemu wykonasz Jailbreak!Jak powszechnie wiadomo, JailbreakMe działa w oparciu o lukę w otwieraniu plików PDF w oprogramowaniu iOS 4.0, 4.0.1 oraz 3.2.1. Jeżeli przesunięcie suwaka powoduje tylko zawieszony ekran na waszym urządzeniu, to należy ręcznie wywołać odpowiedni, spreparowany plik PDF, który uruchomi procedurę Jailbreaku. Jak to zorbić? Banalnie prosto.

Z poziomu przeglądarki Safari w telefonie wpisujemy adres internetowy http://jailbreak.applemobile.pl Otworzy nam się lista plików PDF dla konkretnych modeli urządzeń Apple z wersjami oprogramowania, do których są przeznaczone. Wystarczy odszukać nasz model urządzenia z kompatybilną wersją oprogramowania i spróbować go pobrać przez dotknięcie. Po chwili rozpocznie się proces Jailbreaku. Poniżej opisujemy jak rozkodować nazwy PDF.

Przykład:

iPhone2,1_4.0.1.pdf  – Plik przeznaczony dla urzadzenia iPhone. 2,1 oznacza model 3GS. _4.0.1 informuje, że przeznaczony jest dla urządzenia z wgranym oprogramowaniem w wersji 4.0.1

iPhone 3G to iPhone1,2

iPhone 3GS to iPhone2,1

iPhone 4 to, iPhone3,1

iPad to iPad1,1

Uwaga! Wybranie nieodpowiedniej wersji może uszkodzić telefon! Wszystkie modyfikacje wykonujesz na swoją odpowiedzialność! Redakcja AppleMobile.pl dołożyła wszelkich starań, by potwierdzić działanie opisywanej metody.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.