Jailbreak i SIMLOCK w iPhone 3GS z iOS4

Jailbreak i SIMLOCK w iPhone 3GS z iOS4

13

W zasobach Cydii pojawiła się interesująca paczka pozwalająca na zmodyfikowanie oprogramowania telefonu iPhone po wykonaniu Jailbreak’a programem Spirit na oprogramowaniu 3.1.3. Dzięki niej, możliwe jest bezproblemowe wgranie Custome Firmware z iOS 4.0, dzięki któremu wprowadzimy naszego 3Gs w tryb Jailbreak i ściągniemy blokadę SIM. Sposób działa na telefonach ze starym bootloaderem.Jak wiadomo, jedyna możliwość wprowadzenia telefonu iPhone 3GS ze starym bootromem w tryb Jailbreak, to przygotowanie i wgranie specjalnie spreparowanego oprogramowania Custome Firmware. Niestety metoda ta przysparza wiele problemów.

Nasze urządzenie musi działać na oprogramowaniu 3.1.2 z wykonanym Jailbreakiem jedną z aplikacji modyfikujących bootrom podczas wprowadzania urządzenia w tryb Jailbreak. Z tego powodu właściciele telefonów z oprogramowaniem 3.1.3, które łamie się przy użyciu aplikacji Spirit, nie mogą wgrać Custome Firmware do swoich telefonów, ponieważ Spirit nie modyfikuje obszaru bootromu odpowiedzialnego za zablokowanie instalacji zmodyfikowanych obrazów oprogramowania iOS4.

Jakie mamy możliwości?

Nasz telefon musi posiadać oprogramowanie 3.1.2 lub 3.1.3. Jeżeli mamy oprogramowanie iOS 4.0, musimy wykonać Downgrade na niższą wersję firmware, a następnie zaktualizować ja do wyższej, specjalnie spreparowanym plikiem Custome Firmware.

O tym jak wykonać Downgrade do niższego oprogramowania z wersji iOS 4.0, dowiecie się z tego artykułu: Downgrade z iOS 4.0 do 3.1.3 z wykorzystaniem serwera Saurika.

W przypadku modelu 3GS jest jeszcze jeden warunek, musi on posiadać stary bootrom. O tym jak sprawdzić wersję bootromu w naszym telefonie, dowiecie się z artykułu: Jak sprawdzić wersję bootromu w iPhone?

Jak odblokować wgranie Custome Firmware na 3.1.3

Mając oprogramowanie 3.1.3 musimy w nim wykonać Jailbreak, by móc zainstalować zmodyfikowane oprogramowanie iOS4. Jedyny program, który potrafi wprowadzić w ten tryb model 3GS, to Spirit. Nie modyfikuje on jednak basebandu, przez co nie otwiera rutki dla zmodyfikowanego obrazu. Można jednak specjalnie spatchować baseband na 3.1.3, tak aby instalacja Custome Firmware była udana.

Wykonujemy Jailbreak naszego iPhone 3GS programem Spirit. Ze strony https://spiritjb.com pobieramy aplikację Spirit dla naszego systemu operacyjnego. Program działa, pod Windows, Mac OS X i Linux. Podłączamy telefon przewodem USB, i wciskamy przycisk Jailbreak. Rozpocznie się łamanie programu. Na ekranie telefonu pojawi się galaktyka z paskiem postępu. Następnie telefon się zrestartuje. Na ekranie pojawi się program Cydia.

Łączymy się z siecią WiFi i uruchamiamy Cydię. Rozpocznie się przeładowanie plików, Cydią się wyłączy. Uruchamiamy ją ponownie. wybieramy tryb Developer. Czekamy na pobranie danych o repozytoriach – zgaśnie informacja o Reload data. Z listy wybieramy opcję ignore. Przechodzimy do zakładki Manage. Wybieramy Sources.


Następnie wybieramy Edit i Add. Pojawi się okno z możliwością wpisania adresu repozytorium.

Wpisujemy adres https://repo.woowiz.net i wciskamy add Source. Rozpocznie się pobieranie informacji z repozytorium. Następnie wyświetli się komunikat Complete. Wciskamy przycisk Return to Cydia. Wybieramy zakładkę Search. W wyszukiwarce wpisujemy nazwę paczki Spirit2PWN.

Plik instalujemy. Telefon nalezy zrestartować. Następnie tworzymy plik Custome Firmware z iOS 4.0 i wgrywamy do urządzenia. O tym jak stworzyć i wgrać plik Custome Firmware, dowiesz się z artykułu: Jak stworzyć działający Custome Firmware iOS 4.0 dla iPhone 3GS

Jak zdjąć SIMLOCK?

Po wgraniu oprogramowania Custome Firmware, podłączamy się do sieci WiFi i uruchamiamy Cydię. Pierwsze uruchomienie pozwoli na przeładowanie informacji o plikach. Cydia się wyłączy. Uruchamiamy ją ponownie. Z dolnej belki wybieramy Menage, a następnie dotykamy przycisków Sources – Edit – Add i wpisujemy adres nowego repozytorium – https://repo666.ultrasn0w.com.

Wciskamy Add Source. Adres zostanie dodany. Z dolnej belki wybieramy Cydia i dotykamy przycisk Reload. Następnie z dolnej belki wybieramy Search i w pasek wyszukiwarki wpisujemy słowo ultrasn0w. Odnaleziony program instalujemy.

Po instalacji pojawi się przycisk Reboot device. Wciskamy go, telefon się zrestartuje. Od tego momentu możemy używać dowolnej karty SIM.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(13)

 1. Taki artykuł to rozumiem, rzetelnie i dokładnie. Gratulacje dla autora za świetną reporterską robotę.

 2. Dziękujemy za pochwały w imieniu całej redakcji, poleć nas Twoim znajomym 🙂 A ode mnie również pochwały dla Michała 🙂

 3. witam potrzebuje kogos kto mnie z cierpliwoscia pokieruje zeby zrobic jailbreaka…??prosze o kontakt wrazie czego zostawia nr tel 886620930

 4. czy po tej operacji mozna wrócic do nowszego oprogramowania ? Czy wymagane jest pozostanie przy tym Downgradowanym z iOS 4.0 do 3.1.3

 5. Czy są jakieś skutki uboczne? czy moze mi sie zepsuc iphone? ewentualnie ile kosztuje zdjecie simlocka w serwisie i czy robią to od reki?

 6. mam maly problem…nawet nie taki maly
  posiadam iphone 3gs Firmware 4.3.3 (8j2) naczytalem sie ze ludzie czasem zle jailbrake do tej wersji.
  Wiec prosze o pomoc o podanie linka do strony gdzie bede nogl sciagnac dobra wersje cynda do mojego tel
  moj nr gg 11638926
  z gory dziekuje

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *