iXtreamer ? sieciowy odtwarzacz Full HD dla produktów Apple
0

iXtreamer ? sieciowy odtwarzacz Full HD dla produktów Apple

0

Firma Human Media wprowadza na polski rynek nowy multimedialny odtwarzacz sieciowy iXtreamer, wyposażony w stację dokującą dla urządzeń iPhone, iPod i iPad. Player umożliwia słuchanie muzyki, oglądanie zdjęć oraz płynne wyświetlanie plików filmowych SD i HD na ekranie telewizora.

Urządzenie posiada możliwość zamontowania w obudowie dysku twardego o pojemności do 3TB. Pozwala na odtwarzanie danych z dysków i pamięci USB, z sieci komputerowej, przez internet, oraz z urządzeń podłączonych do stacji dokującej. Sterowanie wszystkimi funkcjami odbywa się za pośrednictwem pilota, z podglądem na ekranie TV. Odtwarzacz może pełnić funkcję sieciowego serwera plików, także w bezprzewodowym standardzie 802.11n.

Dzięki procesorowi taktowanemu zegarem 450MHz, iXtreamer odtwarza materiały wideo w rozdzielczości Full HD 1080p, przy czym źródłem danych mogą być: jeden z oferowanych w zestawie dysków twardych, dysk zewnętrzny, pamięć flash USB, podłączony do domowej sieci komputer, dysk sieciowy, zasoby internetowe, a także urządzenie podłączone do stacji dokującej. Aby otrzymać jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, iXtreamer przesyła sygnał audio-wideo przez cyfrowe złącze HDMI. Urządzenie jest zgodne z najnowszymi formatami dźwięku HD (DTS-MA, Dolby TrueHD, 7.1), które mogą być przekazywane do wielokanałowego zestawu kina domowego do dalszego dekodowania.

Z tyłu obudowy znalazło się dodatkowo miejsce dla optycznego i analogowego wyjścia audio oraz tradycyjnego sygnału kompozytowego.

Z poziomu menu odtwarzacza możliwe jest uzyskanie dostępu do materiałów wideo publikowanych w internecie, (np. YouTube), do serwisów tematycznych, społecznościowych, archiwów filmowych, stacji radiowych oraz płatnych serwisów VOD. Producent częściowo otworzył oprogramowanie urządzenia dla społeczności użytkowników, co zaowocowało szybkim rozwojem internetowej części systemu.

Odtwarzacz obsługuje protokoły sieciowe: FTP, UPnP, SAMBA, NFS, a także DLNA i WEB Serwer.

Strony WWW generowane przez iXtreamera dają użytkownikowi pełną kontrolę nad konfiguracją, odtwarzaniem oraz zasobami dostępnymi dla urządzenia.

[ad]

Oprócz interfejsu Ethernet, iXtreamer wyposażony został w dwa złącza USB, które pozwalają na podłączenie dodatkowych dysków twardych, pamięci USB, karty Wi-Fi oraz napędów optycznych CD/DVD.

Pojawienie się na rynku iXtreamera ucieszy z pewnością posiadaczy mobilnych urządzeń marki Apple: iPhone, iPod. Odtwarzacz, jako jedno z nielicznych urządzeń na rynku, zapewnia także obsługę tabletów iPad. Uniwersalna stacja dokująca, poza funkcją ładowania, pozwala na pełny dostęp do plików multimedialnych zgromadzonych w pamięci podłączonego urządzenia, na nawigację oraz odtwarzanie muzyki, zdjęć i filmów za pośrednictwem pilota i ekranu TV.

Cena detaliczna urządzenia w podstawowej wersji wynosi 859 zł. Na polskim rynku dostępne są również wersje z twardymi dyskami o pojemności 1000, 1500, 2000 GB. Ich ceny wynoszą odpowiednio: 1129, 1249 oraz 1289 złotych. Każdy z zestawów objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Aby urządzenie mogło działać w bezprzewodowej sieci, należy zakupić kartę WiFi za 85zł.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *