Home Newsy iTunes Radio czekają zmiany?
iTunes Radio czekają zmiany?
0

iTunes Radio czekają zmiany?

0

Ikona

Usługa radia internetowego zaprezentowana przez Apple przy okazji premiery siódmej odsłony mobilnego systemu wciąż czeka na debiut w wielu krajach. Dotąd pojawiła się ona w wybranych lokalizacjach i jest nierozerwalną częścią zarówno aplikacji Muzyka jak i iTunes.

Niedługo jednak iTunes Radio może zmienić swoją postać i zmaterializować się jako odrębny twór, czyli samodzielne oprogramowanie. Wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie, a doskonałym momentem na taką przemianę może okazać się następna wersja systemu iOS.
Jak donoszą źródła z Cupertino bowiem Apple ma już w chwili obecnej testować takie rozwiązanie. iTunes Radio będące samodzielnym oprogramowaniem byłoby w praktyce użytkownika wygodniejsze. Funkcjonalnie aplikacja miałaby oferować niemal to samo, co bratni soft: Muzyka oraz iTunes. Za jej pośrednictwem można byłoby zatem nabywać interesujące kompozycje, przeglądać historię odtwarzanych utworów oraz dogłębnie zarządzać stacjami radiowymi. Wersja darmowa wyświetlała by reklamy, zaś za ich pozbyciem stała by drobna opłata.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)