Home Newsy iTime, czyli patenty zdradzające zainteresowanie Apple smartwatchami
iTime, czyli patenty zdradzające zainteresowanie Apple smartwatchami
2

iTime, czyli patenty zdradzające zainteresowanie Apple smartwatchami

2

Ikona

Premiera naręcznego zegarka od Apple wciąż owiana jest tajemnicą i choć wiele wskazuje na to, iż pojawi się on w ofercie jabłkowego potentata, to jednak nadal niejasny jest termin jego debiutu. Jeszcze do niedawna zakładano, iż iWatch ujrzy światło dzienne w przeciągu najbliższych miesięcy, aktualnie zaś mówi się o przyszłym roku jako dacie możliwej premiery.

Powodem opóźnień mają być problemy w produkcji zaawansowanego technologicznie smartwacha, które uniemożliwiają wytworzenie odpowiedniej ilości sztuk tego gadżetu jeszcze w tym roku. Tak, czy siak zegarek jest od dłuższego czasu poważnym przedmiotem zainteresowania Apple o czym też mogą świadczyć dokumenty patentowe jakie znalazły się w zasobach Biura Patentów i Znaków Towarowych USA. Zaprezentowany na nich iTime ma być właśnie pierwowzorem iWatcha i potwierdzeniem powyższych słów.

1

W dokumentacji znalazły się opisy dwóch urządzeń, z których pierwsze jest czymś na wzór funkcjonalnie zaawansowanej opaski pozwalającej na umieszczenie w niej iPoda Nano szóstej generacji. Produkt reagowałby na dotyk, a w jego wnętrzu miał znaleźć się akcelerometr, liczne czujniki, moduł GPS oraz Bluetooth. Opaska sprzężona z iPodem miała co jasne współpracować z jabłkowym smartfonem, iPadem, czy też komputerem od Apple.

3

Drugiemu z zaprezentowanych urządzeń konstrukcyjnie bliżej jest do wyczekiwanego iWatcha, stanowi bowiem jednolite urządzenie wyposażone w ekran dotykowy, a także opisane wyżej podzespoły.

Źródło: Biuro Patentów i znaków Towarowych USA

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)