Home Newsy iPhone zalicza spadek w statystykach na rynku smartfonów
iPhone zalicza spadek w statystykach na rynku smartfonów
0

iPhone zalicza spadek w statystykach na rynku smartfonów

0

Ikona

Przyglądając się bieżącym i zeszłorocznym wynikom sprzedażowym iPhone’a widać nieznaczny spadek jaki obecnie towarzyszy najbardziej dochodowemu urządzeniu jakie znajduje się się w portfolio marki Apple. Danych takich dostarcza badanie jakiego podjęła się firma IDC obejmując zasięgiem trzy ostatnie miesiące tego roku na rynku smartfonów ogółem.

Według analizy popyt na jabłkowe urządzenia cechuje aktualnie 11,9 % udział w segmencie tychże urządzeń, zaś w analogicznym okresie, dwanaście miesięcy temu wartość ta kształtowała się na poziomie 13 %. Spadek sprzedaży ma być zdaniem analityków spowodowany wyczekiwaniem konsumentów na premierę następcy iPhone’a 5S. Wszelkie decyzje zatem o zakupie nowego urządzenia są obecnie wstrzymane do jesiennego debiutu iPhone’a 6.

Nieco gorzej na tle rywala wypada firma Samsung. Koreańskiego producenta charakteryzuje 7 % spadek mimo niedawnej premiery flagowego modelu smartfona Galaxy S5.

Według badania natomiast całkiem nieźle przedstawia się sytuacja mniejszych producentów pochodzących z Państwa Środka. Takie marki jak Lenovo, czy Huawei odnotowują trend zwyżkowy. Ostatnie z wymienionych przedsiębiorstw może poszczycić się blisko 100 % wzrostem udziału w rynku smartfonów, co podyktowane jest zdaniem prowadzącej analizę Melissa’e Chau modą na jakościowo gorsze ale tanie urządzenia. Choć trend ten jednak jak sugeruje nie utrzyma się zbyt długo.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)