0

iPhone X – drogi, lecz pożądany przez konsumentów

iPhone X – drogi, lecz pożądany przez konsumentów
0

Od początku było wiadomo, że cena iPhone’a X będzie wysoka, lecz mało kto spodziewał się, że smartfon będzie tak szybko sprzedawać się na polskim rynku. Już w październiku 2017, w czasie przedsprzedaży, nowy sprzęt od Apple znalazł wielu nabywców.

Zakupowy szał, czyli doskonałe wyniki sprzedażowe iPhone X

Gdy w Polsce rozpoczęła się przedsprzedaż iPhone’a X, nie spodziewano się, że smartfon znajdzie tak wielu nabywców już pierwszego dnia. Po upływie 10 minut od uruchomienia możliwości zakupu telefonu, kupujący otrzymywali komunikat, że zakupiony smartfon mogą otrzymać dopiero za 14 lub 21 dni. Po godzinie komunikat uległ zmianie – na iPhone X trzeba było czekać już przez 6 tygodni.

Obecnie dostępność iPhone X uległa poprawie, jednak zainteresowanie nim jest ogromne – świadczą o tym choćby liczne aukcje, na których nowy model Apple chce kupić wielu Polaków. Zainteresowaniem cieszą się zarówno aukcje smartfonów używanych, jak i nowych, bez względu na konfigurację sprzętu.

iPhone X – na czym polega jego fenomen?

Do zakupu nowego modelu iPhone’a zachęcają przede wszystkim pozytywne recenzje jego użytkowników. Fenomenalnie działające Face ID sprawia, że korzystanie z urządzenia jest bezpieczniejsze niż dotychczas. Co ważne, użytkownicy podkreślają, że Face ID działa prawidłowo nawet przy zgaszonym świetle.

Smartfon prezentuje się lekko i nowocześnie dzięki bezramkowej obudowie, a w jego wnętrzu kryją się wydajne podzespoły. Aplikacje działają płynnie, a system operacyjny określa się mianem doskonale dopracowanego. Na uznanie zasługuje również aparat fotograficzny, dzięki któremu można wykonywać znakomite zdjęcia, w tym portrety. Warto podkreślić, że aparat chroni przed uszkodzeniem szkło szafirowe, co sprawia, że jego wytrzymałość jest wyższa niż w wielu innych flagowcach.

Użytkownicy iPhone X są zachwyceni wyświetlaczem, jaki zamontowano w urządzeniu. Jego przekątna jest niewiele większa niż w kultowym iPhone 5, a prezentowany obraz wyróżnia się głębią koloru i doskonałą ostrością. Super Retina HD obecnie nie ma sobie równych. Co ciekawe, znakomity wyświetlacz montowany w iPhone X jest produkowany przez największego rywala Apple, czyli firmę Samsung.

Dodatkowo Apple zapewnia, że w pełni naładowana bateria umożliwia prowadzenie rozmowy głosowej przez 21 godzin oraz słuchanie muzyki przez 60 godzin. Połączenie dwóch ogniw w jednym smartfonie cieszy wymagających użytkowników, dla których przeciętna bateria w smartfonie to za mało. Atutem sprzętu jest również funkcja szybkiego ładowania za pomocą specjalnej ładowarki, którą można dokupić do zestawu iPhone X.

Artykuł partnera

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *