0

iPhone tematem numer 1 na hakerskiej konferencji Black Hat

0

black_hat_iPhone

Od przedwczoraj w Arlington Va odbywa się coroczna konferencja Black Hat. Spotkania jednoczą najlepszych hakerów z całego świata, którzy są zobowiązani do testowania systemów w celu umożliwienia korporacjom poprawy bezpieczeństwa w oferowanych urządzeniach i oprogramowaniu na nim działających. W tym roku hakerzy bardzo dużo miejsca w swoich wystąpieniach poświęcili urządzeniu iPhone oraz platformie AppStore. Nie zabrakło także wywodów na temat systemu Android. Głównym tematem jest malware. Konferencja potrwa do jutra.

Proste aplikacje pobrane z AppStore mogą prowadzić do niebezpiecznego zgromadzenia wrażliwych danych użytkownika. Według Nicolasa Seriot’a, eksperta ze Szwajcarii, takie aplikacje są w stanie zapisać adres e-mail, numer telefonu, cały zapis z wciskanych przycisków klawiatury ekranowej, a nawet pozycję GPS.

Oczywiście użytkownicy mogą usunąć sój numer telefonu przez zresetowanie buforu klawiatury (taka opcja znajduje się w Ustawieniach), ale niewiele mogą zrobić, aby zapobiec kradzieży ich książki adresowej lub ich adresu e-mail z zebranych przez malware informacji.

Jutro Nicolas Seriot zaprezentuje demonstracyjną aplikację na iPhone, która będzie miała za zadanie ukraść wszystkie informacje z tego urządzenia.

Warto przypomnieć, że w iPhone można ustawić 19 pulpitów. Z kolei IDC przewiduje, że 2013 będzie sądnym dniem dla iPhone OS.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *