iPhone OS 4.0 beta 2

0

OS_40_002

Wczoraj późno w nocy pojawiło się oprogramowanie 4.0 w wersji beta 2. Staliśmy na straży i udostępniliśmy Wam linki d o pobrania nowego softu. Oczywiście z oprogramowania mogą skorzystać jedynie osoby zarejestrowane w programie developerskim. Jaki jest nowy soft beta 2?

Kiepski. Posiada zdecydowanie więcej błędów względem wersji poprzedniej. O tym w jaki sposób zostać dopisanym do programu developerskiego, przeczytacie w wiadomości https://applemobile.pl/news/6-iphone/482-ty-te-moesz-zosta-beta-testerem-iphone-os-40.html . Nowy system w wersji beta 2 oznaczono symbolem 8A248C. Przypomnijmy, że wersja beta 1 miała symbol 8A230m.

Oprogramowanie jak wcześniej przeznaczone jest dla urządzeń: iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod Touch 2G i iPod Touch 3G. Aby wgrać oprogramowanie, musimy posiadać komputer z systemem Mac OS X. Niestety nadal nie poprawiono wgrywania softu dla komputerów PC działających pod Windows. Próba wgrania oprogramowania nad Windows kończyła się za każdym razem pojawieniem błedu numer 13. Ten sam problem dotyczył pierwszej wersji testowej, jednak wielu developerów uważało, że to przejściowy kłopot i beta 2 powinna się wgrać już normalnie. Niestety mylili się.

Po instalacji oprogramowania 4.0 beta 2 nie widać żadnych spektakularnych zmian. Czytałem, że kilka osób uskarżało się na problem z instalacją i uruchamianiem aplikacji z AppStore na b1. Podobno na b2 zostało to poprawione. Osobiście nie zauważyłem tego problemu na żadnej z wersji.

Poprawiono wejście do odtwarzacza iPod przez podwójne wciśniecie HOME Button. Wcześniej nie było to możliwe. Nowością są ikonki identyfikujące dostawcę poczty elektronicznej. Wygląda to całkiem schludnie.

Pojawiło się jednak kilka problemów z działaniem aplikacji fotograficznych. Nie można wykonywać zrzutów ekranu przez skrót HOME + POWER. Problem jest także z fotografowaniem i nagrywaniem filmów. Nie warto więc instalować tej wersji oprogramowania. Lepiej zostać przy beta 1 i czekać na beta 3, która z powodu wyżej wymienionych problemów powinna się pojawić lada dzień.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *