13

iPhone nie startuje, nie ładuje się, nie pozwala na synchronizację

13

iphoneSMASH

W sieci można znaleźć kolejną przydatną solucję na przypadłość, gdy nasz iPhone nie startuje, nie ładuje się i/lub nie pozwala na synchronizację. Oczywiście w pierwszym momencie należy sprawdzić cały flex gniazda DOCK, w skłąd którego wchodzi 30 pinowe gniazdo DOCK, mikrofon, buzzer, czy przewodnik przycisku HOME. Jeżeli nasz problem z urządzeniem nie wynika jednak z uszkodzonej taśmy, należy wymienić odpowiedzialny za połączenie, kondensator.

iphone3gshortcircuit

Podziękowania dla naszego Czytelnika, Oskara.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

Comment(13)

 1. Moja przypadłość jest taka ze iPhone jak w temacie się zachowuje nie włącz się nie ładuje i nie widzi go komputer ale po podłączeniu pod ładowarkę fon zachowuje się jakby chciał się uruchomić ale coś mu nie pozwala ponieważ jak się go podłączy pod ładowarkę to ekran jak się przyjrzeć robi się czarny a w połowie przez całą długość ekranu przebiega czerwona o grubości jednego Piela linia.
  Sprawdzałem ten kondensator co został opisany ale nie widzę żeby był uwalony nie wiem jakie powinien mieć wartości.

  Proszę o pomoc

 2. Mógł by mi pan opisać gdzie taki układ się znajduje i jak on wygląda?
  Ewentualnie jakieś zdjęcie lup link do zdjęcia z zaznaczonym układem bo zupełnie nie mam pojęcia gdzie i jak to wygląda.

 3. A to z tym będzie trudno to przylutować, ale wie pan co zauważyłem parę niepokojących zmian pierwsze to nie wiem co to w ogóle ale znajduje się to pod ST MICROELECTRONICS tej samej wielkości tylko okrągłe i jest popękane oraz wyglądało to jakby coś z tego pęknięcia wyciekło, ale to nie mało jeszcze pod układem NUMONYX jakby brakowało jednego kondensatora oraz pod tym i pod układem INFINEON płyta wygląda jakby była zalana albo plastik się roztopił na tę część płyty. Może to coś z tym ma doczynienia?

 4. Napisałem wątek pod tą nazwą (iPhone 3G nie startuje, nie ładuje się, pc go nie wykrywa) i dodałem zdjęcia z zaznaczonymi miejscami o których pisałem.

 5. Na Kazimierza Pułaskiego to jest zaraz jak wyjdziesz z galerii turzyn i na samym końcu zobaczysz szyld ?Elektronika? i to się mieści w piwnicy ale nie powiem ci jakie to ma wartości bo nie wiem, po prostu weź te płytę i pokaż jakiej części potrzebujesz. A jak tam nie będą mieli to musisz wsiąść jakieś stare urządzenie które już nie działa i przelutuj najlepiej jak masz jakąś płytę główna od kompa.

 6. Panie Michale to znowu ja pisałem panu wcześniej o tym Ipponie 3G co to się nie włącza i pokazuje na ekranie pasy ile by tak u pana kosztowała naprawa tego jeśli chodzi o ten układ co pan mówił NXP

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *