Home Newsy iPhone 5C kończy żywot
iPhone 5C kończy żywot
0

iPhone 5C kończy żywot

0

Ikona.jpg

Zaprezentowany ponad rok temu iPhone 5C miał być z założenia Apple tańszym odpowiednikiem flagowego modelu smartfona. Plastikowe urządzenie było więc na pozór sprytnym uzupełnieniem oferty kalifornijskiego producenta mającym głównie na celu przyciągnąć tych mniej zamożnych klientów.

Niestety jak pokazuje rzeczywistość cenowo bardziej przystępny iPhone wcale takim nie był i nigdy nie zyskał sympatii klienteli. Jego sprzedaż od czasu premiery jest pisząc delikatnie niezadowalająca.

Kwestią czasu było zatem podjęcie decyzji o wstrzymaniu jego produkcji, a tą właśnie podjęto. Jak bowiem informuje tajwański Industrial and Commercial Times iPhone 5C przestanie być wytwarzany przez fabrykę Foxconn już w połowie przyszłego roku. Najprawdopodobniej z oferty sprzedażowej na zawsze zniknie wraz z jesienną premierą nowych modeli smartfona.

Rodzi się jednak dylemat, czy Apple w 2015 roku zaprezentuje światu coś na wzór iPhone’a 5C wprowadzając na rynek kolejne urządzenie w odsłonie kierowanej dla mas.  Wydaje mi się jednak, iż zabieg zapoczątkowany w 2013 roku nie zdał egzaminu, a zatem Apple nie będzie go kontynuować i pozostanie przy urządzeniach wysokiej jakości.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)