Home Newsy iPhone 4 ma problem z grzejącym się aparatem?
iPhone 4 ma problem z grzejącym się aparatem?
4

iPhone 4 ma problem z grzejącym się aparatem?

4

Podczas testowania możliwości wbudowanego aparatu fotograficznego,  zauważyłem że po wykonaniu kilku, kilkunastu zdjęć i filmów, z telefonem dzieją się bardzo dziwne rzeczy…Fotografowałem przypadkowe rzeczy. Lampa LED byłą wyłączona. Tak samo przy kręceniu filmów. Prawy górny róg telefonu po niedługim czasie bardzo mocno się rozgrzał. Gorąca była i aluminiowa ramka telefonu i szklane szyby po obu stronach. Niestety nie mam kamery termowizyjnej ani przyklejanego termometru, jednak wystarczyło na chwilę przyłożyć zwykły szklany termometr w to miejsce, by temperatura podwyższyła się o 3 stopnie względem pokojowej.  Elementy telefonu były na tyle ciepłe, że po próbie wykonania połączenia musiałem komórkę odsunąć od ucha, bo mocno grzało…

Po wystygnięciu telefonu spróbowałem ponownie. Nagranie kilku minutoego filmu wystarczy by iPhone rozgrzał się w okolicach kamery.

Czy także zauważyliście ten problem w swoich telefonach? Możecie potwierdzić problem? Proszę o głos w dyskusji. Być może odkryliśmy kolejną wadę iPhone 4.

Jako użytkownik każdego z modeli iPhone, gwarantuję że poprzednie modele nie grzały się w żadnym stopniu przy wykonywaniu zdjęć czy filmowaniu.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.