iPhone 13. Czemu warto go wybrać?

iPhone 13. Czemu warto go wybrać?
0

iPhone Apple, podobnie jak komputery z linii MacBook i inne sprzęty z charakterystycznym logo przedstawiającym nadgryzione jabłko od lat znajdują wielu entuzjastów. Co więcej, ich popularność rośnie właściwie z roku na rok. Wielu użytkowników, wymieniając smartfon, rezygnuje z urządzeń wyposażonych w system Android właśnie na rzecz któregoś z iPhonów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, a potwierdzenie wysokiej jakości, innowacyjności i świetnego designu cechującego produkty z Cupertino przynosi właściwie każdy nowy model. Nie inaczej było w przypadku iPhone’a 13, który pojawił się na rynku na początku tego roku. Co warto wiedzieć na jego temat?

Chociaż na rynku dostępny jest już nowy iPhone 14, trzynastka nadal jest ważnym graczem na rynku. Dowody na jej jakość i wynikającą z niej popularność znajdziemy nie tylko w rynkowych statystykach, ale też w branżowych recenzjach i w opiniach tysięcy „zwykłych” użytkowników z całego świata. W naszym nowym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje o modelu 13 i wyjaśniamy, czemu właśnie jego warto wybrać szukając nowego smartfona. W naszym poradniku znajdziecie najważniejsze parametry trzynastki, krótkie porównanie z poprzednim modelem oraz wskazówki co do tego, który z dostępnych na rynku wariantów powinniście kupić.

Smartfony Apple. Czemu warto wybrać sprzęt z jabłuszkiem i system operacyjny iOS?

Zacznijmy od tego, że właściwie każdy telefon komórkowy od Apple będzie dobrym wyborem. Produkty marki z Cupertino na tle konkurencji wyróżniają się nie tylko nowoczesnym, minimalistycznym designem, ale też innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz wysoką wydajnością. Przy projektowaniu kolejnych modeli firma skupia się na tym, by ich obsługa była maksymalnie wygodna, a ich parametry zawsze stoją na najwyższym poziomie. Obrazu całości dopełnia system operacyjny iOS, który słynie ze stabilności, szybkości i wysokiego poziomu zabezpieczeń. Wybierając telefony Apple należy pamiętać, że współpracują one jedynie z kartami nano SIM, co oznacza, że nie użyjemy w nim kart w popularnym standardzie Mini SIM. Obsługują za to technologie Dual SIM oraz eSIM. Oczywiście na pokładzie standardowo znajduje się odbiornik GPS oraz pozwalający na wygodne dokonywanie i przyjmowanie płatności czujnik zbliżeniowy. Pamięć wbudowana nie jest rozszerzalna, ale jej duża pojemność okaże się wystarczająca nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

iPhone 13. Kontynuacja udanych rozwiązań. Czym różni się telefon iPhone 13 od 12?

iPhone 13 jest bezpośrednia kontynuacją swojego poprzednika – iPhone’a 12 i iPhone Mini 12. Znajdziemy w nim wiele rozwiązań sprawdzonych w telefonie z 2021 i pod tym względem nie stanowi w porównaniu do niego rewolucji. Trudno jednak poczytywać za wadę, bo tamten telefon był jedna z najbardziej udanych konstrukcji od Apple, w momencie premiery plasując się w ścisłej czołówce dostępnych wówczas na rynku modelu. Podobieństwo widać przede wszystkim w warstwie wizualnej. Szklany tył, bardzo zbliżony rozmiar i niemal identyczny kształt to najważniejsze cechy wspólne. Różnicę stanowi przede wszystkim położenie tylnych obiektywów, lampy błyskowej i mikrofonu, które umieszczono na estetycznej wyspie. Nowy model jest wyposażony w nieco wydajniejszy procesor, ale pod tym względem nie widać znaczących różnic – już w poprzednim modelu chipset był naprawdę wydajny. Nowy procesor z powodzeniem poradzi sobie nawet jeśli system iOS zostanie zaktualizowany do wersji 15.

Telefony Apple. Wyświetlacz Liquid Retina HD i obiektyw szerokokątny ze świetną optyką

Apple zdążyło przyzwyczaić swoich użytkowników do tego, że sygnowane logo tej firmy telefony robią bardzo wysokiej zdjęcia i nagrywają doskonałe filmy. Nie inaczej jest w przypadku trzynastki. Model wyposażony jest w dwa obiektywy o rozdzielczości 12 megapikseli, z czego główny ma przysłonę f/1,6. Ten parametr nie różni się od aparatu znanego z dwunastki, ale znaczące zmiany widać w jakości robionych zdjęć. W dużej mierze jest to zasługą oprogramowania. Za pracę aparatu odpowiedzialny jest zaawansowany system poprawiający zdjęcia w zależności od wybranego trybu. Rozmowy wideo czy robienie selfie umożliwia zaś wysokiej jakości aparat przedni.

Niezawodny telefon od Apple: iPhone 13. Czytnik linii papilarnych, ładowanie bezprzewodowe i nie tylko

Oczywiście iPhone 13 jest wyposażony we wszystkie rozwiązania, do których przyzwyczaili się użytkownicy nowoczesnych smartfonów. Na pokładzie znajdziemy między innymi czytnik linii papilarnych TouchID, technologię rozpoznawania twarzy Face ID oraz moduł pozwalający na ładowanie bezprzewodowe.

Smartfony iPhone – niezawodne i świetnie zaprojektowane. Sprawdź ofertę Apple

Apple iPhone 13 dostępny jest w trzech wariantach. Pierwsze trzy różną się pojemnością pamięci wbudowanej, która wynosi kolejno 128, 256 i 512 gigabajtów. Poza tym dostępny jest również model 13 Pro, który swoim użytkownikom oferuje aż 1 terabajt przestrzeni na pliki. Wyższy model ma też lepszy wyświetlacz z 1000 nitów jasności w klasycznym trybie pracy i o 200 nitów więcej w trybie HighDefinition.

2.7/5 - (23 votes)
tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.