Home Newsy iPhone 12 – 6 zalet, dla których warto było na niego czekać

iPhone 12 – 6 zalet, dla których warto było na niego czekać

iPhone 12 – 6 zalet, dla których warto było na niego czekać
0

Zwolennicy telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie, czyli oczywiście Apple, już wkrótce otrzymają do dyspozycji najnowsze modele z serii – iPhone 12. Z dotychczasowych prezentacji wynika, iż będzie to model o nowoczesnym wyglądzie i oczywiście świetnych parametrach. Nic dziwnego, że zapewne zagości pod choinką w wielu domach jako prezent nie tylko dla nastolatków, ale i tych, dla których iPhone to doskonałe narzędzie pracy. IPhone już od pierwszego modelu stanowi symbol rzetelności i doskonałości, zarówno jeśli chodzi o dedykowany dla niego system iOS, jak i poszczególne składniki urządzenia. Co wiemy o najnowszym iPhone 12?

  1. IPhone 12 – jak wygląda najnowsze dziecko Apple?

  2. Jakie modele iPhone 12 będą dostępne w sklepach?

  3. iPhone 12 – jaki procesor i ile pamięci RAM będzie miał smartfon?

  4. Jaki aparat będzie miał iPhone 12?

  5. Jaką baterię będą miały iPhone 12?

  6. IPhone 12 – od kiedy dostępny i za ile?

iPhone 12 – jak wygląda najnowsze dziecko Apple?

Telefony Apple zawsze słynęły z nienagannego wyglądu i ciekawego designu. Stanowiły one również pewien wizualny wyznacznik dla całego smarfonowego świata, który w mniejszym lub większym stopniu inspirował się urządzeniami z jabłuszkiem. Tym razem nowe Iphone wracają do kanciastych, a nie obłych krawędzi. Nadaje to im bardzo nowoczesnego wyglądu, przypominającego najlepsze modele tej marki. Urządzenie dostępne jest w pięciu wersjach kolorystycznych. Zgodnie z przewidywaniami odchudzone zostały ramki, dzięki czemu użytkowa część ekranu nieco się zwiększyła. Pozostawiono jednak notcha, czyli popularną łezkę z biometrycznymi sensorami i obiektywem przednim aparatu. Co do aparatów fotograficznych – na drugiej stronie urządzenia znajdziemy dwa (wersja Mini i standardowa) bądź trzy obiektywy (wersja Pro), umieszczone, podobnie jak w poprzednich wersjach, na niewielkiej wypukłości.

Jakie modele iPhone 12 będą dostępne w sklepach?

Najnowszy smartphone Apple będzie można kupić w czterech wersjach. Oprócz standardowego iPhone 12, będącego następcą jedenastki, do sklepów trafią również wersje Mini, Pro oraz Pro Max. Podstawową cechą, która je odróżni, będzie wielkość ekranu – iPhone Mini posiada ekran o przekątnej zaledwie 5.4 cala, wersja podstawowa oraz Pro będzie dysponować ekranem o przekątnej 6.1 cala, natomiast Pro Max zostanie wyposażona w ekran o przekątnej aż 6.7 cala. Urządzenia z serii Pro będą miały również do dyspozycji o jeden aparat więcej, niż ich słabsze wersje, dostępne będą także w nieco innych wersjach kolorystycznych. Oczywiście wyposażenie też będzie nieco inne w każdym w tych sprzętów, dzięki czemu można dopasować odpowiedni model do własnych preferencji.

iPhone 12 – jaki procesor i ile pamięci RAM będzie miał smartfon?

Sercem nowych smartfonów z spod znaku Apple będzie nowy procesor Apple A14 Bionic. Według zapewnień producenta jest on o 50% bardziej wydajny niż produkty konkurencji, znacznie szybszy jest również neural engine, czyli silnik odpowiedzialny za uczenie maszynowe. Najnowszy chip Apple posiada sześć rdzeni, zapewniających skuteczne działanie. Jednak do prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest również pamięć RAM. Modele słabsze, co jest pewnym zaskoczeniem, posiadają taką samą jej ilość jak poprzednicy – 4 GB RAM. Nieco lepiej wygląda to w przypadku modeli Pro – one zostały wyposażane w 6 GB RAM. Natomiast jeśli chodzi o pamięć ROM, dostępne są trzy warianty – 64, 128 oraz 256 GB, a w przypadku modeli Pro – również 512 GB..

Jaki aparat będzie miał iPhone 12?

W najnowszym modelu Apple zdecydowało się powrócić do aparatów o rozdzielczości 12 MGpix. W zamian za nieco mniejszą rozdzielczość otrzymujemy większą przekątną matrycy oraz powiększone piksele, dzięki czemu możliwe będzie wykonywanie zdjęć o doskonałej jakości w nocy, jak również w ciemnych pomieszczeniach. Stabilizacja obrazu zostanie znacznie ulepszona, a zniekształcenia na zdjęciach zlikwidowane dzięki zastosowaniu obiektywu składającego się z aż siedmiu soczewek. Wersje Pro otrzymają dodatkowy teleobiektyw z zoomem optycznym, posiadać będą również czujnik LIDAR, czyli laserowy skaner odległości.

Jaką baterię będą miały iPhone 12?

Pojemność baterii w iPhone 12 została nieco zredukowana w stosunku do poprzedników. Biorąc pod uwagę, iż są to urządzenia bardzo często używane, nie jest to najlepsza informacja. Najmniejsze ze smartfonów Apple mają pojemność 2227 mAh, co jest wartością niewielką, jednak warto pamiętać o tym, iż sprzęt z jabłuszkiem posiada wyjątkową optymalizację, pozwalającą na znacznie dłuższe działanie niż konkurencja nawet z wykorzystaniem tak niewielkich akumulatorów. Model podstawowy iPhone 12 posiada baterię o pojemności 2815 mAh, podobnie jak wersja Pro, natomiast urządzenie Pro Max do dyspozycji użytkownika będzie oferowało aż 3687 mAh.

IPhone 12 – od kiedy dostępny i za ile?

Sprzedaż iPhone 12 w Polsce jest nieco rozłożona na raty – model podstawowy oraz Pro trafił do sprzedaży 23.10, jednak olbrzymia popularność doprowadziła do tego, iż nie wszyscy mogli się nim cieszyć już w dniu premiery. Modele Pro Max oraz Mini znalazły się na półkach dopiero 16 listopada. Ceny za urządzenia o najmniejszej pojemności wynoszą od 3599 zł za iPhone Mini 64 GB do 5699 zł za iPhone Pro Max 128 GB, natomiast najlepsze modele w każdej grupie kosztować będą od 4349 zł za iPhone Mini 256 GB do 7199 zł za iPhone Pro Max 512 GB.

undefined

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *