Home Newsy Nowe iPady już w drodze
Nowe iPady już w drodze
0

Nowe iPady już w drodze

0

Jeszcze przed premierą tegorocznych modeli iPhone’a pojawiły się pierwsze spekulacje dotyczące kolejnej generacji iPada Pro. Wówczas były to jedynie szacunki analityków z firmy KGI Securities, choć teraz zdają się one potwierdzać.
Na japońskim blogu Macotakara znalazł się bowiem raport podparty informacjami z pewnego źródła, które podobnie jak wcześniejsze szacunki przewidują pojawienie się trzech wersji jabłkowego tabletu. Na rynku ma bowiem zadebiutować odsłona z ekranem 12,9 cala, 10,1 cala oraz 7,9 cala.

Co ciekawe we wstępnych założeniach nie było mowy o następcy modelu mini. Raport serwisu Macotakara jednak potwierdza, że najmniejszy z tabletów w ofercie Apple znajdzie swoją kontynuację. Redaktorzy równocześnie podkreślają, że iPad z ekranem 10,1 cala ma w niedalekiej przyszłości wyprzeć z portfolio istniejący od 2010 roku wariant z wyświetlaczem 9,7 cala.

W treści raportu czytamy także, iż następca iPada mini 4 doczeka się elementów konstrukcji znanych z większych odsłon tabletu. Ma to być między innymi złącze Smart Connector. Do modeli zawita również ekran typu True Tone oraz aparat fotograficzny z matrycą 12 Mpix.

Ciekawostką jest, iż nowe tablety nie pójdą drogą wyznaczoną przez tegoroczne iPhone’y i nadal będą wyposażone w gniazdo słuchawkowe. Konstrukcja skrywać ma także cztery głośniki, po jednym na każdym narożniku. Kolejne wersje iPadów Pro mają rzekomo pojawić się na rynku wiosną 2017 roku.

Źródło: Macotakara

 

Nowe iPady już w drodze

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)