Home Newsy iPad Pro tematem kolejnych doniesień
iPad Pro tematem kolejnych doniesień
11

iPad Pro tematem kolejnych doniesień

11

Ikona

Japoński serwis Macotakara dostarcza nowych wieści na temat większego modelu iPada, o którym w ostatnim czasie zrobiło się cicho. Opublikowane informacje pochodzące z rzekomo pewnego źródła stoją jednak w sprzeczności z dotychczas publikowanymi materiałami i rzucają nieco inne światło na urządzenie mające pojawić się w ofercie Apple.

Jak się bowiem okazuje iPad umownie nazwany w sieci Pro będzie wyposażony w nieco mniejszy, bo 12,2 calowy ekran. Dla przypomnienia dotychczas zakładano wielkość wynoszącą 12,9 cala. Urządzenie ma posiadać także wbudowane głośniki stereo, a całość zamknięta będzie w konstrukcji grubością nie przekraczającej 7 mm.

Całkiem prawdopodobne, iż Apple przy okazji budowy systemu audio sięgnie po technologię przejętej w tym roku firmy Beats Electronics. Zdaniem japońskiego serwisu urządzenie miałoby trafić na rynek w trzecim kwartale przyszłego roku i stanowić poważną konkurencję dla Surface Pro 3 od Microsoftu.

Blisko miesiąc temu sugerowano, iż tablet będzie pracował pod kontrolą hybrydy systemów iOS oraz OS X, co miałoby przyciągnąć potencjalnych nabywców. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny zważywszy na politykę jaką od lat prowadzi Apple w związku z oprogramowaniem. Firma wielokrotnie podkreślała przy okazji licznych wystąpień publicznych, iż nie zamierza ujednolicać swoich platform.

Źródło: iMore

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)