iPad nie ładuje przez USB? Jest rozwiązanie!

1

Większość właścicieli tabletu, którzy nie korzystają z komputerów  nadgryzionym jabłkiem, narzeka na problemy z ładowaniem iPada podłączonego do gniazda USB w komputerze PC. Także ja miałem ten problem, posiadając komputer na płycie głównej firmy ASUS. Dla właścicieli tych płyt, producent przygotował specjalne sterowniki ASUS Ai Charger. Dzięki nim wszyscy właściciele iPada, iPhone’a i iPod?a będą mogli szybko naładować swoje urządzenia podczas synchronizacji urządzeń z komputerem.

Wystarczy wejść na stronę http://event.asus.com/mb/2010/AI_Charger/ i pobrać paczkę sterowników wraz z instalatorem. Program instalujemy na komputerze, restartujemy go i możemy się cieszyć ładowaniem. Niestety zauważyłem problem z działaniem tego sterownika. Podczas ładowania iPad?a, dysk zewnętrzny USB bez możliwości podłączenia zewnętrznego zasilania co chwile się restartował. Najprawdopodobniej całą moc USB przekazało tabletowi, stąd problem. Mimo, wszystko dla możliwości ładowania tabletu z USB jestem w stanie się poświecić i podczas tego procesu nie podłączać dysku.

tags:
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.