0

iPad na żywo: Przerośnięty iPhone 2G?

0

apple-creation-0396-rm-eng

Krótka przerwa podczas keynote trwającego właśnie w SF. Dzięki uprzejmości serwisu gizmodo, przedstawiamy wam “zdjęcia na żywo” nowego tabletu. Urządzenie faktycznie wygląda jak przerośnięty iPhone 2G, o których mówiono w plotkach w połowie grudnia.

Jak widać na zamieszczonym zdjęciu, w tablecie widać znane nam dobrze przyciski zmiany poziomu głośności, a także przełączania pomiędzy trybem głośnym, a trybem wibracji. W dolnej części podstawy widać wcześniej wspomniane gniazdo dock. Pod ekranem widać jeden przycisk HOME button, a nie dwa, jak mówiono w pewnych “dobrze poinformowanych kręgach”.

apple-creation-0391-rm-eng

Trzy otwory, które również mogą być przyciskami wywołującymi różne procesy, ciekawią swoim umiejscowieniem. Trzymając pionowo urządzenie na kolanach, mogą zostać przypadkowo wciśnięte. Jeżeli to natomiast otwory głośnika lub mikrofonu, to także ich miejsce zostało dość kiepsko rozplanowane. Z drugiej strony, urządzenie zapewne będzie się obsługiwać w większości w trybie poziomym. Początkowo bałem się nieco, że największym problemem iPad’a będzie nieporęczność. Ale z drugiej strony jego grubość, a nawet sama wielkość 10 cali w cale nie musi utrudniać nam użytkowania “w rękach”.

apple-creation-0193-rm-eng

W razie czego zawsze można skorzystać ze stacji dokującej i kompatybilnej klawiatury. Jednak pamiętajmy, że tablet daje nam ogromne możliwości łatwego przeszukiwania sieci. To tak, jakby otwierać dowolną gazetę, z dowolnie wyszukaną treścią. W każdej chwili, w każdym miejscu.

apple-creation-0399-rm-eng

A pisanie na ekranie, także nie powinno nikomu sprawić trudności. W końcu w urządzeniu zastosowano ekran pojemnościowy – taki sam jak w iPhonach i iPodach Touch. Percepcja takiego ekranu jest wręcz idealna, niezwykle intuicyjna i niemal bezbłędna.

apple-creation-0401-rm-eng

Możliwości tabletu wydają się być nie wiele gorsze niż Macbooka Air. Mimo to, czy wy także wolelibyście widzieć na pokładzie tabletu system Mac OS X, niż iPhone OS?

apple-creation-0416-rm-eng

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *