iPad kiepsko zabezpieczony przed piractwem

0

apptrack

Kilka godzin po udostępnieniu programu Spirit do wykonywania Jailbreak’a między innymi na tablecie iPad, w repozytoriach pojawiła się paczka AppSync OS 3.2, dzięki której możliwe jest instalowanie płatnych pirackich aplikacji całkowicie za darmo. Po instalacji AppSync wystarczy zrestartować urządzenie, by móc od razu instalować pliki IPA na iPadzie z OS 3.2


Wierzyłem, że programiście tworzący iPad’a i oprogramowanie do niego będą uczyć się na błędach i zabezpieczą developerów przed okradaniem ich przez nieuczciwych właścicieli iPad’a. W końcu osoba która nie kupi programu, tylko pobierze jego piracki odpowiednik, nie tylko nie dotuje właściciela i twórcy programu, ale także pozbawia zarobku samego producenta sprzętu – Apple. Wystarczy jednak dodać do repozytorium iPad’a adres https://cydia.hackulo.us i pobrać paczkę AppSync OS 3.2, by następnie bez większego problemu instalować płatne programy z poziomu programu iTunes.

Na jedynej dużej stronie udostępniającej piraty – https://apptrackr.org/ – co prawda nie ma za wiele programów (około 30), jednak ich liczba z każdą godziną powiększa się. Wśród nich są takie hity jak Scrabble, czy Real Racing HD, za które w sklepie AppStore trzeba zapłacić około 10-15 dolarów. Aż dziw bierze, że producent w ogóle się nie stara zabezpieczyć urządzeń działających na iPhone OS przed tym procederem.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *