Home Newsy iPad Air 2 w ograniczonej ilości
iPad Air 2 w ograniczonej ilości
0

iPad Air 2 w ograniczonej ilości

0

Ikona

Według najnowszych raportów mający zostać dziś zaprezentowany iPad Air drugiej generacji będzie początkowo dostępny w ograniczonej ilości. Takiego zdania jest analityk z firmy KGI Securities Ming Chi-Kuo.

Powodem niniejszego stanu rzeczy mają być problemy jakie powstały na etapie produkcji, a dotyczą wytwarzania paneli antyodblaskowych w jakie rzekomo będzie wyposażone nadchodzące urządzenie. W pierwszych miesiącach od debiutu tablet trafi na rynek w dość mocno ograniczonej ilości. Producenci są w stanie zrealizować zamówienie na poziomie od 7 do 9 milionów sztuk. To znacznie mniej jak rok temu kiedy na sklepowe półki trafiał poprzednik. Wówczas produkcja wyniosła 12 milionów egzemplarzy.

Sytuacja więc może przypominać tą sprzed dwunastu miesięcy kiedy na iPada mini Retina trzeba było czekać całymi tygodniami, bowiem produkcja nie nadążała za popytem.

Przy okazji tego raportu pojawia się także garść informacji na temat komputera iMac z ekranem Retina. 27 calowe urządzenie nie trafi w tym roku do sprzedaży, a dopiero w drugim kwartale 2015. Ming Chi-Kuo potwierdza także plotki, iż za kilka godzin podczas konferencji nie ujrzymy jednak nowego modelu Macbooka, na temat którego rozpisują się branżowe serwisy. Apple wciąż czeka na premierę procesorów Intel Broadwell.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)