Home Newsy iPad Air 2 otrzyma procesor A8X?
iPad Air 2 otrzyma procesor A8X?
0

iPad Air 2 otrzyma procesor A8X?

0

Ikona

W najbliższy czwartek na własne oczy powinniśmy ujrzeć następcę iPada Air, na temat którego w sieci rodzi się ostatnio sporo przeróżnych spekulacji. Najnowsze z nich nasuwają kolejne pytania, a wynikają ze zdjęć jakie opublikował parę dni temu tajwański serwis Apple.club.tw.

Fotografie przedstawiające rzekome elementy konstrukcji nadchodzącego tabletu nie odbiłyby się większym echem w branżowych serwisach, gdyby nie jeden szczegół wychwycony przez uważne oko internauty. Na tajwańskich zdjęciach obok przewodów układu Touch ID oraz przycisków głośności znalazła się płyta główna urządzenia. To właśnie ona skrywa temat do dyskusji, bowiem jeśli się jej bliżej przyjrzeć widać układ scalony oznaczony jako A8X.

1

Całkiem zatem prawdopodobne, iż iPad Air 2 otrzyma mutację procesora A8 znanego z tegorocznych smartfonów od Apple. Nie byłby to pierwszy raz w historii kiedy sercem jabłkowego tabletu miałby zostać nieco podrasowany chip. Tak było w przeszłości w przypadku iPada 3 oraz 4 generacji kiedy to pod obudową znalazły się odpowiednio procesory A5X i A6X.

2

Nowy tablet zostanie także najprawdopodobniej wyposażony w 2 GB pamięci RAM, czytnik linii papilarnych oraz lepszej jakości kamery.

Źródło: 9To5Mac 

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)