Home Newsy iOS developer – czy ta specjalizacja się opłaca? Zarobki i perspektywy

iOS developer – czy ta specjalizacja się opłaca? Zarobki i perspektywy

iOS developer – czy ta specjalizacja się opłaca? Zarobki i perspektywy
0

iOS developer jest osobą, która projektuje i nadzoruje aplikacje dedykowane urządzeniom wyposażonym w system iOS, czyli produkowanym przez światowego giganta Apple. W związku z tym, iż w App Store każdego dnia pojawiają się tysiące nowych aplikacji, zapotrzebowanie na iOS developerów od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Czy specjalizacja iOS developera się opłaca? Co należy do obowiązków osób wykonujących ten zawód? Na wszystkie te pytania udzielamy odpowiedzi w poniższym artykule.

iOS developer – podstawowe informacje o specjalizacji

iOS developer to jedna z najpopularniejszych profesji w branży IT – zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Związane jest to przede wszystkim z bardzo wysokim popytem na projektowanie i nadzór nad aplikacjami na system operacyjny iOS. 

Do podstawowych obowiązków iOS developera zaliczamy projektowanie rozmaitych aplikacji i programów dedykowanych urządzeniom z systemem operacyjnym iOS. W swojej codziennej pracy iOS developer projektuje i tworzy kod źródłowy aplikacji, testuje go oraz na bieżąco modyfikuje stworzone przez siebie oprogramowanie.

Obowiązki iOS developerów

Specjaliści wykonujący tę pracę muszą na bieżąco reagować na wszelkie sugestie zgłaszane przez użytkowników – dzięki temu aplikacje na urządzenia marki Apple działają szybko i sprawnie. 

Do obowiązków iOS developerów należy także sporządzanie planu zmian w architekturze tworzonych aplikacji, aby wyróżniały się one jeszcze większą przejrzystością, zaś późniejsze aktualizacje nie powodowały jakichkolwiek komplikacji.

iOS developer musi również odbywać spotkania z klientami i prezentować tworzone aplikacje wszystkim podmiotom. Osoba wykonująca ten zawód powinna również posiadać szerokie umiejętności programistyczne. Istotne jest, by iOS developerzy byli zmotywowani do pracy oraz gotowi do nieustannego poszerzania swojej wiedzy. Trendy w branży IT zmieniają się w bardzo szybkim czasie, dlatego tak ważne jest, by podążać za nowinkami.

Ile zarabiają iOS developerzy?

Na wysokość zarobków uzyskiwanych przez osoby piastujące stanowisko iOS developera wpływ ma wiele czynników, takich jak:

  • doświadczenie i kwalifikacje,
  • miejsce zatrudnienia,
  • renoma przedsiębiorstwa,
  • piastowane stanowisko i zakres obowiązków. 

Najniższe zarobki uzyskują najmniej doświadczeni iOS developerzy piastujący stanowisko juniora. Takie osoby otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 6000 złotych brutto. 

Im stanowisko jest wyższe, tym proporcjonalnie rosną także dochody. Przeanalizowaliśmy oferty pracy w IT i zaobserwowaliśmy, że najlepsi iOS developerzy otrzymują pensje w wysokości nawet 15 000 złotych brutto miesięcznie. 

Czy zawód iOS developera jest przyszłościowy?

Czy profesja iOS developerów może być zaliczona do grona zawodów przyszłości? Z całą pewnością tak. W chwili obecnej zapotrzebowanie na iOS developerów plasuje się na bardzo wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.

Należy wskazać, że iOS to drugi pod względem popularności system operacyjny dla urządzeń mobilnych na świecie. Apple to marka doskonale znana pod każdą szerokością geograficzną, która jest synonimem nowoczesności i innowacyjności, co od lat doceniają użytkownicy iphone’ów.

Oznacza to, że każdy doświadczony iOS developer bez trudu znajdzie dobrze płatne zatrudnienie w swoim zawodzie. 

Co trzeba zrobić, by zostać iOS developerem?

Aby zacząć karierę w charakterze iOS developera, trzeba spełnić określone warunki. Dla większości pracodawców absolutną podstawą jest ukończenie studiów wyższych na kierunku informatyka. 

Oprócz tego, bardzo ważne jest, by kandydat do pracy posiadał certyfikaty poświadczające udział kursach i szkoleniach IT. iOS developer powinien posiadać specjalistyczną wiedzę na temat systemu operacyjnego iOS, dlatego im więcej kierunkowych bootcampów ukończy, tym lepiej. 

Jakie konkretnie umiejętności są wymagane od osób chcących wykonywać zawód iOS developera? Bardzo istotna jest umiejętność programowania w Objective-C oraz Swift. Pracodawcy cenią sobie również kandydatów, którzy posiadają wiedzę na temat projektowania interfejsu aplikacji oraz testowania.

Mimo iż wymagania wobec iOS developerów są stosunkowo duże, to trzeba mieć na uwadze fakt, że rekompensują to bardzo wysokie zarobki oraz stabilność zatrudnienia. 

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.