Home Newsy iOS 8 już do pobrania
iOS 8 już do pobrania
1

iOS 8 już do pobrania

1

Ikona

Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym Apple oddało w ręce użytkowników swoje najmłodsze dziecko jeśli chodzi o system mobilny. Po trwającej parę miesięcy fazie beta testów platforma iOS 8 dostępna jest już do pobrania z serwerów kalifornijskiej firmy.

Już na wstępie jednak trzeba zaznaczyć, iż niezależnie od rodzaju dotykowego urządzenia paczka instalacyjna pochłonie dość sporo wolnego miejsca w jego przestrzeni dyskowej. Najmniejsze z nich – iPhone komunikuje, by użytkownik zapewnił całe 4,7 GB obszaru na proces aktualizacji. W przypadku iPadów sytuacja ta wymaga odpowiednio większej przestrzeni.

System iOS 8 przynosi sporo nowych funkcji, z których najważniejszymi są rozszerzenia dla aplikacji firm trzecich jakie można instalować w rozbudowanym w tejże wersji systemu Centrum Powiadomień, czy też funkcja dyktowania treści w aplikacji Wiadomości. Wraz z nowym systemem użytkownik dostaje także aplikację Zdrowie, której zadaniem jest zbieranie i analizowanie wielu danych dotyczących jego aktywności życiowej. Zmienił się również nieco widok trybu multitasking, który aktualnie daje szybki dostęp do kontaktów wraz z dedykowanymi im opcjami. Warto wspomnieć jeszcze o wsparciu dla funkcji rozpoznawania utworów jaką może poszczycić się Siri, czy choćby obecności przebudowanego Spotlight i nowych usług takich jak Family Sharing, iCloud Drive, Continuity, czy Handoff. Lista nowości jest jednak znacznie dłuższa.

Najnowszy system kompatybilny jest z następującymi urządzeniami:

– iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c;
– iPad 2. generacji, iPad mini, iPad 3. generacji, iPad 4. generacji, iPad Air, iPad mini z wyświetlaczem Retina;
iPod Touch 5. generacji.

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)