Home Newsy iOS 8 i zmiany w App Store
iOS 8 i zmiany w App Store
1

iOS 8 i zmiany w App Store

1

Ikona

Od jakiegoś czasu w związku z najnowszą odsłoną mobilnego oprogramowania od Apple pojawiają się informacje o przystosowanym pod jego środowisko sklepie z oprogramowaniem. Firma z Cupertino bowiem ostatnimi czasy próbuje tchnąć troszkę życia w App Store dodając świeże opcje kompatybilne z iOS 8.

Pierwsze innowacje można było zauważyć lekko ponad miesiąc temu kiedy to w opisie niektórych aplikacji znalazło się wsparcie dla usługi Family Sharing, czyli opcji udostępniania najbliższym z otoczenia treści zakupionej w App Store. Zmian jednak jest znacznie więcej. Nie tak dawno pisaliśmy o funkcji, której pojawienie się powinno zadowolić przede wszystkim użytkowników. Mowa o promocyjnych paczkach z aplikacjami, dzięki którym można nabyć w okazyjnej cenie kilka programów na raz. Taka forma dystrybucji nie jest novum na rynku, bowiem od lat znają ją posiadacze komputerów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Sam nabyłem kilka ciekawych desktopowych pozycji w ramach marketingowych akcji organizowanych w sieci. Miło więc, że zjawisko to zawitało również na pokład App Store.

Nie tak dawno w softwerowym sklepie zadebiutowała aplikacja TestFlight zwiastująca kolejną innowację. Program jest narzędziem dla użytkowników chcących uczestniczyć w beta testach oprogramowania dedykowanego dotykowym urządzeniom od Apple. Deweloperzy już teraz mogą zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w tymże darmowym przedsięwzięciu. Udostępnione do testów oprogramowanie ma być dystrybuowane z poziomu softu TestFlight.

Kolejna metamorfoza skupia się wokół zagadnienia opisów jakie towarzyszą znajdującym się w App Store aplikacjom. Suchy tekst wraz z ocenami i komentarzami innych użytkowników wzbogacony został bowiem o krótkie filmy prezentujące możliwości udostępnianego w ekosystemie Apple softu. Opcja ta jednak dostępna jest jedynie z poziomu mobilnej wersji sklepu z oprogramowaniem, nie każda z aplikacji również póki co posiada swoją wizualną prezentację.

Jak widać zmian na chwilę obecną w App Store jest sporo, a to zdaje się dopiero początek drogi jaką zamierza pokonać Apple do osiągnięcia doskonałości. Wymienione w tekście opcje cieszą, bowiem czynią eksplorację zawartości App Store praktyczniejszą, a i wybór właściwego oprogramowania nabiera nowego, bardziej rozsądnego znaczenia. Dzięki nowym funkcjom można bowiem dogłębnie sprawdzić soft przed ostatecznym zakupem.

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)