Home Newsy iOS 7.1 z problemami
iOS 7.1 z problemami
0

iOS 7.1 z problemami

0

Ikona

Długo wyczekiwana aktualizacja dla systemu mobilnego od Apple jak się okazuje także nie jest wolna od wad. Platforma iOS 7 od czasu premiery borykała się z licznymi niedociągnięciami softwerowymi, co poskutkowało masowym niezadowoleniem użytkowników oraz lawiną wątków zakładanych na przeróżnych forach internetowych.

Wybawieniem miała być duża aktualizacja oznaczona jako iOS 7.1, której premiery doczekaliśmy się lekko ponad tydzień temu. Niestety spora część użytkowników narzeka tym razem na nieprawidłowości związane z działaniem funkcji hotspot osobisty. System iOS bowiem nie zapisuje z automatu ustawień APN sieci komórkowej. Problem nie jest błahy, ponieważ dotyczy sporej grupy posiadaczy urządzeń dotykowych od Apple, a założony wątek na oficjalnym forum producenta liczy obecnie już ponad 17 stron. Apple póki co nie spieszy się z poprawkami zrzucając winę na operatorów sieci komórkowej, ci zaś odbijają przysłowiową piłeczkę.
Warto w tym miejscu także dodać, że iOS 7.1 przyczynił się znacząco do spadku wydajności baterii mobilnych urządzeń. Z jednej strony system działa płynniej, nawet na starszych urządzeniach, z drugiej zaś pochłania znaczne zasoby energii.

Źródło: MacRumors

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)