
iOS 11 jako wirtualna linijka
Najnowsza wersja platformy mobilnej daje wsparcie dla technologii rozszerzonej rzeczywistości, a udostępnione przez Apple ARKit pozwoli na wykorzystanie jej możliwości w aplikacjach zewnętrznych deweloperów. Już teraz kiedy iOS 11 znajduje się w fazie początkowych testów programiści wynajdują ogrom sposobów wykorzystania wspomnianej opcji.
Jedną z nich jest wykorzystanie urządzenia pracującego pod kontrolą systemu iOS 11 jako wirtualnej miary potrafiącej na odległość zmierzyć długość konkretnego odcinka. Póki co funkcjonalnością taką mogą poszczycić się dwie aplikacje: ARuler oraz AR Measure.
Do stworzenia tej pierwszej podobno wystarczyła godzina. Aby móc ją przetestować wystarczy udać się na stronę. Druga pozycja wyszła spod rąk studia Laan Labs i jest nieco bardziej zaawansowana niż poprzednik.
Nie wiem jak w przypadku tej pierwszej aplikacji ale druga dostępna jest już w App Store i działa, choć jeszcze w niepełnym zakresie. Zapewne zmieni się to do września kiedy platforma iOS 11 zostanie oficjalnie wydana. W testowej wersji systemu, którą posiadam nie działa lub działa niepoprawnie wiele funkcji natywnych, a także sporo oprogramowania zewnętrznych deweloperów.
Źródło: Made with ARKit









